Poznań przyciąga e-commerce

Handel w Poznaniu ma wieloletnią tradycję i to nie tylko za sprawą Międzynarodowych Targów Poznańskich. Coraz częściej stolica Wielkopolski przyciąga też firmy z dużym potencjałem z branży e-commerce. Poznań to już nie tylko Allegro, od września br. swoją siedzibę przeniesie tu także Merlin.pl – jeden z najstarszych polskich sklepów internetowych.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Poznań przyciąga e-commerce

PODZIEL SIĘ


Autor: ang

2 sie 2013 19:45


Wielkopolska zaczyna być kojarzona z innowacyjnymi ideami i rozwiązaniami, a to z kolei generuje nowe miejsca pracy i przyciąga liderów rynku e-commerce. Przeprowadzka serwisu Merlin.pl to bardzo optymistyczna informacja dla poznaniaków poszukujących pracy.

- Od września serwis przenosi tu swoje wszystkie struktury i biura. Dlatego już od połowy lipca zaczynamy kompleksową rekrutację na stanowiska z wszystkich działów - mówi Łukasz Rybczonek, dyrektor Marketingu i Sprzedaży z Merlin.pl. - Poszukujemy ponad stu specjalistów - dodaje.

Merlin.pl kojarzony jest przede wszystkim z księgarnią internetową, ale platforma ta to także szeroki wybór różnorodnych towarów - zabawek, kosmetyków, sprzętu sportowego czy elektroniki.

Obecnie firma dołączyła do portfolio nowego właściciela - giełdowej spółki Czerwona Torebka. Merlin.pl to duża, rozpoznawalna marka, jej początki w branży e-commerce sięgają 1998 roku.

- Od tego czasu sporo się zmieniło, dlatego zmiana właściciela oznacza nie tylko przeprowadzkę, ale także odświeżenie całej platformy, jej funkcjonalności i wizerunku. Chcemy by Merlin.pl, stał się bardziej przyjazny dla użytkowników - mówi Łukasz Rybczonek z Merlin.pl.

- Chcemy także wyjść z online do świata offline i rozwijać sieć punktów odbioru, w których będzie można zarówno zamówić, jak i odebrać nasze towary, a przy okazji zatrzymać się na chwilę i wypić dobrą kawę - dodaje.

Wielka przeprowadzka Merlin.pl do Poznania trwa, firma znalazła już siedzibę, a rekrutacja na wybrane stanowiska właśnie rusza.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.