Poznań: Około 100 osób zatrudni TomTom w swoim ośrodku w Poznaniu

OK. 100 osób pracować ma w otwartym w czwartek (12 kwietniu) w Poznaniu ośrodku inżynieryjnym globalnego dostawcy produktów i usług nawigacyjnych TomTom. Eksperci z Poznania pracować będą m.in. nad procesami związanymi z jak najszybszą aktualizacją map.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Poznań: Około 100 osób zatrudni TomTom w swoim ośrodku w Poznaniu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/JS

12 kwi 2018 17:21


Obecnie oddział zatrudnia ok. 20 osób. Dyrektor biura TomTom w Poznaniu Grzegorz Leopold powiedział, że docelowa liczba specjalistów powinna zostać osiągnięta w ciągu ok. roku.

Jak wyjaśnił, poznański ośrodek pracować będzie nad stworzeniem algorytmów zwiększających automatyzację tworzenia map cyfrowych, tak aby maksymalnie skrócić czas potrzebny na odzwierciedlenie na mapie zmiany w świecie rzeczywistym.

"Kiedyś to były całe miesiące, teraz jesteśmy w stanie odzwierciedlać takie zmiany w ciągu tygodni i dni. Naszym zadaniem jest automatyzacja tego procesu do tego stopnia, aby za parę lat był to proces praktycznie w trybie rzeczywistym" - powiedział.

Dodał, że firma nawiązała współpracę z poznańskim samorządem, wspólne działania będą skupiały się wokół tematów z zakresu smart cities. Istotna ma być także współpraca nawiązana z Politechniką Poznańską.

Prezes TomTom Harold Goddijn powiedział w czwartek w trakcie otwarcia poznańskiego oddziału, że będzie on ściśle współpracował ze specjalistami w oddziale z Łodzi oraz z innymi ośrodkami firmy na świecie. Będzie także zaangażowany we wspólne projekty, realizowane z lokalnym samorządem oraz środowiskiem naukowym.

"TomTom odgrywa znaczącą rolę w zakresie autonomicznej jazdy, mobilności w inteligentnych miastach i aplikacjach opartych na chmurze, tj. nasza platforma samochodowa. Poznańscy inżynierowie znacznie przyczynią się do rozwoju tych rozwiązań. Otwarcie kolejnego oddziału naszej firmy w Polsce najlepiej świadczy o tym, jak ważną rolę odgrywają polscy inżynierowie w naszych globalnych strukturach" - powiedział.

Grzegorz Leopold podkreślił, że jednym z głównych czynników decydujących o lokalizacji nowego ośrodka w Poznaniu była dostępność na miejscu wykwalifikowanych specjalistów. "Mamy bardzo dobrze wykształconych ludzi z dużym doświadczeniem jeśli chodzi o platformy do przetwarzania dużej ilości danych, jeśli chodzi o systemy, które wymagają nietuzinkowej wiedzy" - powiedział.

TomTom projektuje i rozwija innowacyjne produkty, oprogramowanie i usługi nawigacyjne. Główna siedziba TomTom mieści się w Amsterdamie. Firma ma swoje oddziały w 37 krajach. Oferuje zaawansowane mapy cyfrowe, które obejmują 137 krajów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.