Poznań coraz bardziej atrakcyjnym miejscem pracy

Jak wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego, stopa bezrobocia w marcu bieżącego roku w Polsce wyniosła 11,7 proc., podczas gdy w województwie wielkopolskim 8 proc., a w Poznaniu – już tylko 3,3 proc.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Poznań coraz bardziej atrakcyjnym miejscem pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

2 maj 2015 12:58


Poznań bez wątpienia jest bardzo atrakcyjnym miastem dla nowych, zagranicznych inwestorów. Wielkopolski rynek pracy jest jednym z najdynamiczniej rozwijających się regionów w Polsce – obecnie funkcjonuje tu 50 centrów operacyjnych z sektora usług wspólnych i IT.

Tylko w 2013 roku aż 7 nowych firm otworzyło w Poznaniu swoje biura, głównie w formie międzynarodowych centrów usług z zakresu IT, finansów i księgowości, a także usług badawczo-rozwojowych.

Czytaj też: Wrocław, Poznań, Katowice. Tu są największe szanse na pracę

Warunki pracy w Poznaniu, atrakcyjne oferty pracy i konkurencyjne wynagrodzenie skłaniają kandydatów do poszukiwania zatrudnienia właśnie w tym regionie

- Kilka miesięcy obecności na tym rynku, a tym samym przeprowadzone w Poznaniu liczne rekrutacje udowodniły nam, że Poznań jest jednym z szybciej rozwijających się rynków pracy w Polsce – tłumaczy Artur Skiba, prezes Antal International.

Bliskość granicy polsko-niemieckiej, bardzo dobre połączenia komunikacyjne z innymi miastami, a także świetnie rozwinięta infrastruktura to tylko niektóre zalety Poznania, wpływające na coraz większe zainteresowanie miastem wśród firm z zagranicznym kapitałem. Jest to świetna prognoza dla absolwentów i studentów uczelni poznańskich, którzy nie powinni odczuwać braku odpowiednich ofert pracy w tym regionie.

Czytaj też: 900 nowych miejsc pracy w fabryce Volkswagena w Poznaniu

Poznań specjalizuje się w sektorach IT i Finanse – w 2014 roku miasto zajęło 3. miejsce pod względem wzrostu zatrudnienia w centrach usług wspólnych oraz w sektorach Information Technology Outsourcing i Research & Development. W ciągu ostatnich kilku lat w sektorze IT w Poznaniu zdecydowanie zwiększył się popyt na specjalistów z tej dziedziny.

Z pewnością wpływ na to ma obecność nowych inwestorów w tym regionie. Jak wynika
z danych przedstawionych przez Urząd Miasta Poznania, bardzo ważny dla stolicy regionu sektor usług dla biznesu zatrudniał w 2014 roku 9000 pracowników.

Zdaniem Konrada Mazurka, dyrektora regionalnego Antal International, na rozwój Poznania
i całego regionu wielkopolskiego duży wpływ ma współpraca poznańskich uczelni z firmami posiadającymi w tym regionie swoje oddziały.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.