PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Powstają centra aktywizacji zawodowej. Pierwsze takie w Polsce

  • Autor: PAP/AT
  • 26 cze 2017 8:45

Województwo wielkopolskie, jako pierwsze województwo w Polsce, tworzy Centra Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego.

Powstają centra aktywizacji zawodowej. Pierwsze takie w Polsce
Głównym celem Centrum będzie aktywizacja zawodowa osób młodych oraz współpraca z lokalnymi rzemiosłami, przedsiębiorcami i szkołami (fot.marzenawodzinska.pl)
REKLAMA

• Wielkopolska jest pierwszym województwem, które tworzy Centra Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Polsce.

• Głównym celem Centrum będzie aktywizacja zawodowa osób młodych oraz współpraca z lokalnymi rzemiosłami, przedsiębiorcami i szkołami w ramach organizowanych praktyk i staży - powiedziała członek zarządu województwa wielkopolskiego Marzena Wodzińska.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Pierwsza z pięciu placówek tego typu na terenie Wielkopolski powstała w Kaliszu.

Kaliskie Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego powołał samorząd województwa wielkopolskiego w partnerstwie z Izbą Rzemieślniczą w Kaliszu.

"Głównym celem Centrum będzie aktywizacja zawodowa osób młodych oraz współpraca z lokalnymi rzemiosłami, przedsiębiorcami i szkołami w ramach organizowanych praktyk i staży. Jednostka będzie wspierać uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz ich rodziców w obszarze doradztwa zawodowego oraz planowania i rozwoju kariery" - powiedziała członek zarządu województwa wielkopolskiego Marzena Wodzińska.

Do końca 2017 roku powstanie pięć takich jednostek w Wielkopolsce. Poza Kaliszem CWRKDiZ zostaną utworzone także w Poznaniu, Koninie, Lesznie i Pile. "Kaliskie Centrum obejmie swym działaniem rynek pracy i absolwentów aż z siedmiu powiatów: kaliskiego, ostrowskiego, pleszewskiego, jarocińskiego, krotoszyńskiego, kępińskiego i ostrzeszowskiego" - wymieniła Wodzińska.

Czytaj też: Koniec profilowania osób bezrobotnych to dobry pomysł?

W ramach Centrum doradcy zawodowi będą prowadzić badania kompetencji wśród uczniów ostatnich klas szkół podstawowych pod kątem przydatności do danego zawodu. Będą sprawdzać też, w jakich zawodach uczeń odnalazłby się najlepiej.

"Wiemy już, że w południowej Wielkopolsce brakuje na przykład cieśli, dekarzy, spawaczy czy fryzjerów, za to w nadwyżce są ekonomiści czy nauczyciele przedmiotów ogólnych" - powiedziała Marzena Wodzińska i dodała, że nowa jednostka będzie wykorzystywać unijne dotacje na promocje zawodów deficytowych.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Powstają centra aktywizacji zawodowej. Pierwsze takie w Polsce

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA