×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Potrzebujemy menedżera na teraz. Oto jak go znaleźć

 • Gabriel Paździor
  GP
 • 4 lut 2019 14:15

Menadżerskie stanowiska należą do najbardziej trudnych do obsadzenia. Jak szukać kandydatów na te kluczowe etaty? Oto odpowiedź.

Potrzebujemy menedżera na teraz. Oto jak go znaleźć
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
 • Kluczem jest określenie, kogo się szuka. Te informacje muszą być sprecyzowane w ogłoszeniach.
 • Drugim elementem rekrutacji na kierownicze stanowiska jest wyjście poza schematy komunikacji, jakie obowiązują w klasycznym poszukiwaniu pracowników. Menedżera nie znajdziesz ot tak.
 • By nawiązać kontakt z konkretnymi osobami niezbędna jest znajomość nie tylko branży, w jakiej działają, ale też metod dotarcia do jej najlepszych przedstawicieli.

 

Idealny menedżer odznacza się charyzmą. Motywuje swoich podwładnych. Inspiruje zespół. Właśnie dlatego zdolni liderzy są od zawsze tak pożądani na rynku pracy.

Obecna sytuacja na rynku pracy sprawia, że obsadzenie stanowisk - menedżerskich tym bardziej - już kolejny rok z rzędu spędza sen z powiek przedstawicielom działów personalnych. To samo czują właściciele firm. To jedne z najbardziej wrażliwych elementów organizacji, które wymagają nie tylko zdolności, ale i pewnych cech charakteru.

Oto kilka wskazówek, dla każdego, kto szuka osób na te newralgiczne stanowiska.

Najpierw sprawdź własne zasoby

Przed rozpoczęciem działań związanych z rekrutacją menedżerów (podobnie specjalistów) w pierwszej kolejności dokładnie określ i opisz profil stanowiska wraz z niezbędnymi kompetencjami, umiejętnościami i doświadczeniem pozwalającym na realizację zadań z nim związanych.

Następnie przyjrzyj się wewnętrznym zasobom firmy. Być może podczas analizy pracowników poszczególnych zespołów wyłonisz spośród nich osobę zasługującą na awans? Może np. okaże się, że dobry specjalista jest na takim etapie rozwoju, na którym powierzone mu zadania nie są już wystarczające, a przy tym na co dzień przejawia zdolności do zarządzania zespołem i sprawdzi się także w koordynacji pracy innych osób? Widząc taki potencjał, przełożony lub dział personalny może określić kluczowe obszary kompetencyjne do rozwoju i pomóc wewnętrznemu kandydatowi w ich uzupełnianiu.

Czytaj też: Pracownicy odpoczywają, a menedżerowie obsługują klientów. Tak to robią w JYSK

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Potrzebujemy menedżera na teraz. Oto jak go znaleźć
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Marcysia 2019-02-04 17:12:47

  Ja przyznam, że nie znam się na grafice dlatego często do tej pory wybierałam kreator SzybkieCV. Bo po prostu niewielkim wysiłkiem można dzięki niemu napisać fajnie wyglądające przystępne CV, które na pewno przykuje oko pracodawcy czy tam rekrutera. :)

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA