Poszukiwanie dobrych pracowników jest procesem żmudnym, ale nie niemożliwym

Wilk Elektronik, polski producent pamięci komputerowych poszukuje osób o szerokim spektrum kompetencji - od pracowników produkcyjnych po handlowców, którzy sprzedają produkty firmy w Kazachstanie, w Niemczech czy RPA. Jak mu się to udaje?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Poszukiwanie dobrych pracowników jest procesem żmudnym, ale nie niemożliwym

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

12 paź 2015 8:54


- Myślę, że władze samorządowe i centralne będą tak prowadzić politykę edukacyjną, że będziemy mieć na Śląsku wyedukowanych pracowników i kandydatów na pracowników - ocenił w rozmowie z portalem wnp.pl Wiesław Wilk, prezes Wilk Elektronik, wiodącego producenta pamięci komputerowych - marki Goodram.

Jak podkreślił szef spółki z Łazisk Górnych, poszukiwanie dobrych pracowników jest procesem żmudnym, złożonym i długotrwałym.

Zdaniem Wilka, w tak dużym regionie jak Śląsk nie ma jednak problemu ze znalezieniem pracowników - jest to tylko kwestia czasu, który musi zostać poświęcony proces rekrutacyjny.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Onne 2015-12-26 19:11:45

Należy dodać, że pracownicy muszą godzić się na fatalne warunki finansowe - 400, 500 zł podstawy plus reszta wypłaty nazwana ,,premią motywacyjną". Brak możliwości pójścia na L4 (kara w wysokości podwójnej dniowki), nadgodziny liczone od podstawy (czyli 400 lub 500 zł)... Tak Janusze biznesu tworzą swoje montownie..tfu! Fabryki;)