Pośredniaki z najwyższymi premiami. Nagrodzono je za efektywność

Minister pracy po raz drugi w tym roku przyznał nagrody najbardziej efektywnym pośredniakom. Środki trafiły do 134 powiatów, czyli prawie 40 proc. urzędów pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pośredniaki z najwyższymi premiami. Nagrodzono je za efektywność

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/Dziennik Gazeta Prawna

18 lis 2014 9:24


To pierwszy rok, kiedy urzędy dostają dodatkowe nagrody za efektywność, dotąd pieniądze trafiały do wszystkich - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Czytaj też: Żeby urzędy pracy były efektywne, niezbędne są zmiany kadrowe

Aby je dostać trzeba wykazać się efektywnością zatrudnieniową, niskimi kosztami aktywizacji bezrobotnych oraz wysoką liczbą doradców klienta. Teraz były też uwzględniane stopa bezrobocia w powiecie i działania w celu aktywizacji zawodowej.

Najwięcej pieniędzy otrzymały: Łódź (847 tys. zł), pow. radomski (532 tys.), Częstochowa (360 tys.), Warszawa (324 tys.) pow. krakowski (276 tys.) i Tarnów (272 tys.).

- Nagradzanie za efektywność to krok w dobrą stronę, dodatkowe pieniądze powinny trafiać do najlepiej pracujących jednostek - mówi Grzegorz Baczewski, ekspert Konfederacji Lewiatan.

Czytaj też: Które urzędy pracy są najbardziej skuteczne?

Liczba nagrodzonych jest dość wysoka, co - jak ocenia - może świadczyć o zaniżeniu kryteriów przyznawania środków, które docelowo powinny trafić do najlepszych z najlepszych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.