×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Pośredniaki wypadają z gry. Są przestarzałe i nie wytrzymują konkurencji z internetem

 • KDS
 • 2 lut 2023 20:00

Urzędy pracy przestały być miejscem, w którym firmy poszukują przyszłych pracowników. W 2022 r. zaoferowały Polakom ponad 1,2 mln miejsc pracy. To o 12,5 proc. mniej niż w 2021 r.

Pośredniaki wypadają z gry. Są przestarzałe i nie wytrzymują konkurencji z internetem
W porównaniu z serwisami internetowymi urzędy są mniej elastyczne i działają wolniej, przez co skuteczna rekrutacja z perspektywy pracownika często jest utrudniona - uważa ekspert z ZPP (fot. PTWP)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
 • W ciągu roku o 5 proc. spadła liczba pracodawców, którzy poszukiwali pracowników za pośrednictwem urzędów pracy, wynika z danych Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. W ubiegłym roku pośredniaki zaoferowały o przeszło 12 proc. mniej miejsc pracy niż w 2021 r.
 • Najwięcej podmiotów rekrutujących w ten sposób, a także propozycji dla kandydatów, było w woj. mazowieckim i śląskim.
 • Najczęściej nabory odbywały się na stanowiska w usługach administrowania i działalności wspierającej, przetwórstwie przemysłowym oraz handlu. Potrzebni byli przede wszystkim chętni do wykonywania prostych robót.

Jak informuje Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, w 2022 r. liczba pracodawców, którzy złożyli oferty pracy za pośrednictwem urzędów pracy, wyniosła ponad 181 tys. To o 5 proc. mniej niż w 2021 r., kiedy było ich 190,9 tys.

Biorąc pod uwagę podział na województwa, w ubiegłym roku najwięcej podmiotów poszukujących w ten sposób pracowników było w woj. mazowieckim – 23,5 tys. (rok wcześniej – 24,6 tys.). Dalej mamy woj. śląskie – 17,1 tys. (w 2021 roku – 18,3 tys.), małopolskie – 16,8 tys. (17,5 tys.), wielkopolskie – 13,9 tys. (15,8 tys.), a także pomorskie – 11,9 tys. (poprzednio 12,5 tys.). Na końcu listy znajduje się woj. lubuskie – 4,9 tys. (5,4 tys.), opolskie – 5,2 tys. (5,7 tys.), jak również podlaskie – 5,3 tys. (rok wcześniej – 5 tys.).

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (2)

Do artykułu: Pośredniaki wypadają z gry. Są przestarzałe i nie wytrzymują konkurencji z internetem

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • Urzednik 2023-02-03 22:30:01

  Gdzies trzeba rodziny upchac na etat. He he a wy do roboty po 12 godz na pol etatu

 • Sławek 2023-02-03 13:21:23

  Banda ludzi z których większość nic nie robi , dziwię się że jeszcze te instytucje istnieją. Oferty pracy powinny byc udostępniane przez agencje zatrudnienia które obsługuje garstka ludzi i sprawnie to działa w innych krajach. Pozostałe rzeczy mógłby przejąć ZUS i Ops . Ale lepiej przecież utrzymywać tyle budynków i płacić ludziom z których większość to marionetki niewiele robiące. Cóż wiem bo pracowałem

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA