PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Toolex 2022

Toolex 2022

Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE
  • Nowy Przemysł
  • Tech & Job
  • Oil Expo
TERAZ TRANSMITUJEMY

Edukacja. Kompetencje przyszłości

Posłowie wskazali kandydatów do KRRiT

  • Autor: PAP
  • 20 sie 2022 17:09

Były wiceprezes PAP i obecny przewodniczący Rady Nadzorczej PAP Maciej Świrski oraz dziennikarka, b. dyrektor CIR i sekretarz w Radzie Nadzorczej PAP Agnieszka Glapiak to kandydaci PiS do KRRiT. Posłowie KO zgłosili kandydatury red. naczelnego czasopisma "Dziennikarstwo i Media" Andrzeja Szynola i prof. UAM Jędrzeja Skrzypczaka.

Posłowie wskazali kandydatów do KRRiT
Obecna kadencja członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji kończy się we wrześniu(Fot. Pixabay)
REKLAMA
  • Obecna kadencja członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji kończy się we wrześniu. 
  • Wskazany przez posłów PiS został Maciej Świrski, który od 2017 roku zasiadał w Radzie Nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej jako jej wiceprzewodniczący oraz b. dyrektor CIR Agnieszka Glapiak, dziennikarka, politolog i urzędnik administracji publicznej.
  • Kandydaturę Adama Szynola wysunęli posłowie Klubu Parlamentarnego Koalicja Obywatelska. Posłowie KO zgłosili też kandydaturę prof. Jędrzeja Skrzypczaka, medioznawcy, politologa i prawnika, radcy prawnego.

KRRiT składa się z 5 członków powoływanych na 6-letnią kadencję - dwóch wyznacza prezydent RP, dwóch Sejm i jednego Senat.

Wskazany przez posłów PiS Maciej Świrski od 2017 roku zasiadał w Radzie Nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej jako jej wiceprzewodniczący, a od 2021 r. jest jej przewodniczącym. Rada nadzorcza PAP pod jego kierunkiem nadzoruje plan zmian technologicznych i organizacyjnych PAP, wprowadzanie nowych usług dla klientów Agencji, walkę z dezinformacją (serwis Fake Hunter) i aktywizację Polskiej Agencji Prasowej na arenie międzynarodowej.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Od 2006 do 2009 roku Świrski był wiceprezesem PAP, odpowiadając za technologie, finanse i działalność internetową agencji. Świrski opracował wówczas strategię Agencji, szczególnie w zakresie zastosowania nowych technologii (audio i video w strumieniu treści agencyjnych) i tworzenie nowych produktów w obliczu zmieniającego się rynku mediów. Nadzorował wykonanie i końcowe rozliczenie planu restrukturyzacyjnego zmieniającego technologiczne oblicze PAP SA, z czego najważniejsze było zbudowanie nowego systemu agencyjnego. Umożliwił on Agencji dystrybucję pakietowanych treści multimedialnych (tekst, foto, audio, video), opisanych metadanymi zgodnie ze standardem IPTC.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Posłowie wskazali kandydatów do KRRiT

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA