×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ponad połowa Polaków nie wysłałaby CV do firmy o złej opinii

  • Autor: JP
  • 23 mar 2016 10:14

• Prawie 60 proc. pracowników twierdzi, że nie wysłałoby CV do firmy, jeżeli wszystkie opinie, które znajdują na jej temat są negatywne.
• Być może taka postawa jest spowodowana tym, że aż 57 proc. z nas ma za sobą negatywne doświadczenia z pracodawcą.

Ponad połowa Polaków nie wysłałaby CV do firmy o złej opinii
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Dobra reputacja wyraźnie zwiększa wartość firmy i zapewnia jej trwałą przewagę konkurencyjną. Dla pracownika, praca w renomowanej instytucji to z kolei ważny punkt w karierze i przepustka do dalszego rozwoju. Z badania przeprowadzonego przez największy w Polsce portal opinii o pracodawcach wynika, że 57 proc. zatrudnionych ma za sobą negatywne doświadczenia z pracodawcą – przyznają, że zdarzyło im się przyjąć propozycję pracy i później tego żałować.

– O tym, że problem jest powszechny, rekruterzy mogą przekonać się niemal przy każdej rekrutacji. Kandydaci na ogół nie chcą podać przyczyny rezygnacji z dotychczasowej pracy, mimo, że rozpoczęli ją np. 3 miesiące wcześniej. Bywa też, że powód podają wprost – najczęściej jest to rozczarowanie wynikające z warunków umowy, które okazały się inne niż te ustalone przy rozpoczęciu współpracy – mówi Michał Środa z GoWork.pl.

Większość nie wysłałaby nawet CV

Zdaniem większości ankietowanych, lepiej jest dmuchać na zimne. 59,5 proc. z nich odpowiedziało, że nie wysłałoby CV do firmy, która ma wyłącznie złe opinie, choć 24,8 proc. zaryzykowałoby, jeżeli mimo negatywnych opinii, firma cieszyłaby się mocną pozycją na rynku. 15,7 proc. badanych uważa natomiast, że wysyłając CV nic nie ryzykuje i spróbowałoby zweryfikować firmę podczas ewentualnej rozmowy kwalifikacyjnej.

Dobry pracodawca, cieszący się uznaniem to szansa na stabilność i rozwój. Być może dlatego aż 71,7 proc. osób biorących udział w ankiecie przywiązuje tak dużą wagę do wizerunku firmy w której pracuje i przyznaje, że praca w renomowanej organizacji to ważny punkt w karierze.

Jedynie 8,8 proc. pracowników twierdzi, że wizerunek pracodawcy nie ma dla nich żadnego znaczenia. Tymczasem, złe doświadczenia z pracodawcą to problem dotyczący nie tylko poszkodowanych. Pracownicy którzy raz się sparzyli cechują się większą ostrożnością przy wyborze kolejnego miejsca zatrudnienia. Często widoczny jest też u nich spadek motywacji.

W ankiecie przeprowadzonej przez GoWork.pl na początku marca wzięło udział 5,5 tys. pracowników firm z całej Polski.

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ponad połowa Polaków nie wysłałaby CV do firmy o złej opinii

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA