Ponad dziewięciu bezrobotnych na jedną ofertę pracy. Polska w ogonie Europy

Szukanie pracy w turystyce na Podkarpaciu to jak porywanie się z motyką na słońce. I region i branża należą do najgorszych pod względem ofert pracy.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ponad dziewięciu bezrobotnych na jedną ofertę pracy. Polska w ogonie Europy

PODZIEL SIĘ


Autor: AW

11 mar 2015 12:29


Poszukujący pracy powinni kierować się w stronę Wrocławia lub Poznania, gdzie ofert pracy jest więcej, niż osób bezrobotnych. Najtrudniej o znalezienie pracy w Polsce jest w województwie podkarpackim, a najłatwiej w wielkopolskim. Tak wynika z najnowszego badania rynku przeprowadzonego przez wyszukiwarkę ofert pracy Adzuna.pl.

Najlepsze miasta na znalezienie pracy

Wrocław oraz Poznań znalazły się na szczycie listy miast, w których najłatwiej o zatrudnienie w Polsce. Średnio na każdą ofertę pracy przypada tam mniej niż jedna osoba bezrobotna (współczynnik odpowiednio 0.76 oraz 0.78).

Na kolejnych miejscach znalazły się Katowice (1.36) oraz Kraków (1.41). Warszawa uplasowała się na siódmej pozycji (2.09). Największym wygranym jest Wrocław, który wspiął się z miejsca piątego w ubiegłorocznym zestawieniu na pozycję laureata.

źródło: Adzuna.pl źródło: Adzuna.pl

Najgorsze miasta na znalezienie pracy

Największa konkurencja panuje w Radomiu, gdzie o jedno stanowisko ubiega się 29 chętnych. Kolejne miasta w tej kategorii to Włocławek (27.60), Płock (26.98), Inowrocław (26.27), oraz Siedlce (24.63).

źródło: Adzuna.pl źródło: Adzuna.pl

Gorące branże 

IT, sprzedaż oraz handel i budownictwo to branże z największą ilością ofert w skali kraju. Najmniej ofert dostępnych jest w branży energetycznej, ropy i gazu oraz turystyce.

- Średnio na każdą ofertę pracy przypada 9.51 osób zarejestrowanych jako bezrobotne. Sytuacja ta pozostawia wiele do poprawy. Dane pokazują, że w Wielkiej Brytanii o jedno stanowisko ubiega się średnio 0.85 kandydatów, 2.67 we Francji, 3.54 w Niemczech, 4.97 w Holandii oraz 5.79 w Rosji – komentuje Hanna Piotrowska, manager Adzuna Polska.

Wyszukiwarka ofert pracy Adzuna przebadała dane dotyczące 50 największych miast Polski. Kompleksowy indeks aktualnych ofert pracy dostępnych w serwisie został przeanalizowany w kontekście najnowszych danych statystycznych udostępnionych przez Główny Urząd Statystyczny.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.