Ponad 60 stewardess i stewardów zostało na lodzie. Wylecieli z pracy bez słowa wyjaśnienia

„Witam, w załączeniu przesyłam wypowiedzenie umowy" - o takiej treści maila otrzymało ponad 60 stewardess i stewardów zatrudnionych przez Eurolot na potrzeby lotów czarterowych 4You Airlines.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ponad 60 stewardess i stewardów zostało na lodzie. Wylecieli z pracy bez słowa wyjaśnienia

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

9 wrz 2014 10:21


Jak donosi "Rzeczpospolita" rekruterzy Eurolotu już podczas naboru uprzedzili kandydatów, że będą musieli pokryć koszty szkolenia - 3300 zł. Dodatkowo nowi pracownicy musieli kupić stroje na własny koszt (ok. 1 tys. zł).

Czytaj też: Przybywa licencji pilota w Polsce

Po zakończeniu szkoleń stewardessy i stewardzi podpisali roczne umowy z agencją zatrudniającą personel pokładowy - Air Crew LLC. - Nasz kontrakt gwarantował nam 2800 złotych miesięcznie tzw. podstawy plus 25 złotych za godzinę latania. Od tego naturalnie musieliśmy sami sobie opłacić podatek i ZUS - mówi na łamach „Rz” jedna ze stewardess.

Niestety rzeczywistość okazała się inna. Niektórzy wyrabiali po kilkadziesiąt godzin, inni - po kilka. Latano samolotami Airbus 320 ukraińskiej linii lotniczej YanAir, wynajętymi przez Eurolot. Z kolei firma FDS układała pracownikom grafik.

- Wszystko to było jakieś dziwne – 4You, Eurolot, YanAir, Air Crew, FDS – czasem nie wiedzieliśmy do kogo się zwrócić z problemem, mieliśmy wrażenie, że brakuje przepływu informacji między tymi firmami - dodaje stewardessa w rozmowie z „Rz”.

Czytaj też: Piloci Lufthansy zapowiadają kolejny strajk

Po 31 sierpnia Marek Piotrowski, bussines partner z Air Crew LLC wysłał do wszystkich pracowników maila z wypowiedzeniem. Bez przeprosin i wyjaśnień.

A co Eurolot na to? Karolina Bursa, rzecznik prasowy Eurolotu wyjaśnia, że umowa między Eurolotem a 4You Airlines dotyczyła tylko czarterowego sezonu letniego i zakończyła się 31 sierpnia br. Gdy firma dowiedziała się o kłopotach stewardess i stewardów, postanowiła kilku z nich zatrudnić.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

He expert 2014-09-10 17:16:57

Piotrowski weaz z rodzina od szeregu lat wyprowadza pienidze z Eurolotu. Szefowa stewardes w tej firmie jest zona prezesa lotu niejakiego Balcerzaka a Piotrowski to spółka z Matusrwiczem innym prezesem Euroltu. I tak pracownicy nabici w butelkę, pasażerowi koczują na lotniskach, ABW i CBA robi nabór do Polskich Nagrań , a pory cwaniaków okrada Polaków i budżet. Psu szczekają a karawana idzie dalej .