×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ponad 42 mln zł dla przedsiębiorców na nowe miejsca pracy i innowacje w Zachodniopomorskim

  • Autor: PAP/JS
  • Opublikowano: 19 gru 2017 16:13

Dzięki unijnemu dofinansowaniu przedsiębiorcy zrealizują w województwie zachodniopomorskim 10 innowacyjnych projektów biznesowych i stworzą prawie 350 miejsc pracy. Na inwestycje warte ponad 155 mln zł otrzymają 42,5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Ponad 42 mln zł dla przedsiębiorców na nowe miejsca pracy i innowacje w Zachodniopomorskim
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

• Zgodnie z założeniem konkursu o dofinansowanie w ramach RPO na "Tworzenie nowych miejsc pracy na obszarze Specjalnej Strefy Wyłączenia" mogły się ubiegać mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa.

• Celem było ożywienie gospodarcze obszaru SSW, zwiększenie zatrudnienia oraz podniesienie konkurencyjności firm.

• Na realizację 10 projektów, wartych ponad 155 mln zł, Zarząd Województwa w ramach RPO przeznaczył 42,5 mln zł. To pozwoli na powstanie prawie 350 miejsc pracy.

Jak poinformował Urząd Marszałkowski, najwięcej, bo aż 100 osób, zamierza zatrudnić firma Kentaur Production z Łobza, która uruchomi nowoczesny zakład produkcji odzieży roboczej. Na inwestycję wartą 10,2 mln zł otrzyma 4,6 mln zł dofinansowania.

Firma Anak Food ze Śmigla w Karlinie zamierza zainwestować prawie 69 mln zł na budowę ubojni drobiu, w której zastosowane zostaną innowacyjne technologie zapewniające najwyższe standardy dobrostanu zwierząt. Przedsiębiorstwo otrzyma prawie 10 mln zł dotacji. Zamierza stworzyć 84 nowe miejsca pracy.

Natomiast 38 osób ma znaleźć pracę w Lipianach, w wyposażonej w innowacyjny sprzęt fabryce przyczep przedsiębiorstwa Pro-Trailer. Firma na inwestycję wartą 16,7 mln zł otrzyma 7,5 mln zł dofinansowania.

Aż 26,9 mln zł (w tym 6,2 mln zł dotacji) chce zainwestować w Babinku Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe "Babinek". Planuje budowę fabryki chipsów tradycyjnych i zatrudnienie 31 osób.

Przedsiębiorstwo Esjot z Wałcza dostanie z RPO 2,1 mln zł na uruchomienie produkcji elementów konstrukcji stalowych o podwyższonych parametrach jakościowych powłoki malarskiej i zabezpieczenia antykorozyjnego (21 dodatkowych miejsc pracy).

Dotacje otrzymają też: Malms z Choszczna, BML z Piecnika na inwestycję w Wałczu, Tartak Krzynka na zakład w Pełczycach, DR Plast z Mierzyna na zakład w Suchaniu oraz Eco Light LED ze Słupska na halę produkcyjną w Bobrowiczkach.

W SSW są obecnie 74 gminy województwa, głównie z jego środkowej, wschodniej i południowo-wschodniej części, w których zdiagnozowano problemy demograficzne i infrastrukturalne, niski potencjał gospodarczy oraz ubóstwo. Eurofundusze pomogą w budowie zakładów produkcyjnych, wdrażaniu innowacyjnych linii technologicznych oraz wprowadzeniu na rynek nowych towarów w przemyśle odzieżowym, rolno-spożywczym, drzewnym, metalowym i mięsnym.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ponad 42 mln zł dla przedsiębiorców na nowe miejsca pracy i innowacje w Zachodniopomorskim
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA