Ponad 250 osób chciało zostać inno-brokerami

W Lublinie ponad 250 osób miało szansę nauczyć się nowego zawodu - brokera innowacji. Pracę dostało zaledwie cztery.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ponad 250 osób chciało zostać inno-brokerami

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

5 mar 2014 10:24


Zawód inno-brokera to nowość na rynku. W styczniu tego roku Lubelski Park Naukowo-Technologiczny poszukiwał osób chętnych do podjęcia pracy w tej profesji, w ramach unijnego projektu unijnego "PI Nowy model kompleksowej obsługi potrzeb innowacyjnych przedsiębiorstw". Na ogłoszenie odpowiedziało 256 osób, z czego 60 zostało zaproszonych na test i assesment centre. Dziesięciu najlepszych szkoliło się pod okiem ekspertów przez dwa tygodnie. Ostatecznie zostały zatrudnione cztery osoby.

Czym się zajmuje broker innowacji? Osoby zatrudnione na tym stanowisku będą odpowiedzialne za wdrażanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych i nawiązywanie owocnej współpracy między biznesem i nauką. Ich zadaniem będzie również budowanie sieci kontaktów z przemysłem oraz nawiązywanie relacji biznesowych w obszarze całego portfolio technologicznego LPNT, a także doradztwo skierowane do naukowców i biznesmenów w zakresie możliwości rozwoju projektów o charakterze wdrożeniowym oraz komercjalizacji innowacyjnych projektów.

- Celem Lubelskiego Parku Naukowo Technologicznego jest rozwój efektywnych relacji pomiędzy środowiskami nauki i biznesu. W naszym przekonaniu tylko współpraca oparta o realne wartości przyczyni się do wzrostu potencjału i konkurencyjności gospodarki z województwa lubelskiego. Zatrudnienie inno-brokerów to kolejny krok, który ma przybliżyć nas do tego celu - mówi Tomasz Małecki, prezes Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.