Ponad 200 miejsc pracy ma powstać w SSE

Co najmniej 200 miejsc pracy ma utworzyć dwóch nowych inwestorów na rozszerzonych ostatnio terenach dwóch stref ekonomicznych w Częstochowie - wynika z zapowiedzi władz miasta i stref. Trwają też rozmowy z kolejnymi potencjalnymi inwestorami.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ponad 200 miejsc pracy ma powstać w SSE

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

6 cze 2014 20:21


Jak poinformował w piątek rzecznik częstochowskiego magistratu Włodzimierz Tutaj, tego dnia szefowie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Mielec podpisali z prezydentem Częstochowy porozumienie o wspólnym tworzeniu warunków do inwestowania w tym mieście.

Mariusz Błędowski, dyrektor Agencji Rozwoju Przemysłu w Mielcu, która zarządza tamtejszą SSE Euro-Park, zapowiedział w piątek, że jeszcze w czerwcu rozstrzygane będą pierwsze przetargi i wydawane zezwolenia na działalność w strefie na terenie Częstochowy. "Przewidywane nakłady to ponad 20 mln zł, liczba nowych miejsc pracy - ponad 200" - zaznaczył Błędowski.

Jak wynika z relacji częstochowskich samorządowców, dyrektor mieleckiej ARP zasygnalizował też, że jeden z oczekiwanych tam inwestorów związany jest z sektorem obsługi zewnętrznej biznesu; drugi przygotowuje "projekt innowacyjny". Po zakończeniu podziałów geodezyjnych działek, które weszły do mieleckiej strefy, jej zarząd ma przyjmować kolejne wnioski inwestycyjne.

Prezes KSSE Piotr Wojaczek miał wspomnieć w piątek o wstępnych rozmowach z dwoma oferentami, a także o rekomendowaniu Częstochowy firmie zamierzającej budować centrum inżynieryjne. Wiceprezes Katowickiej SSE Mirosław Bubel mówił natomiast o zainteresowaniu ze strony polskiego średniego i drobnego kapitału. "Pomoc publiczna w naszej strefie jest skierowana także do inwestorów lokalnych" - zasygnalizował.

Podpisane w piątek porozumienie władz Częstochowy i obu stref zakłada m.in. powołanie wspólnego zespołu roboczego wspierającego działania miasta w przygotowywaniu i promowaniu miejskich terenów inwestycyjnych.

Prócz tego miasto zawarło osobne umowy z KSSE (ws. zlecenia jej zarządowi przeprowadzenia przetargów na sprzedaż należących do miasta działek w obrębie tzw. obszaru Skorki) oraz z Euro-Parkiem Mielec (ws. budowy i utrzymaniu przez miasto niespełna kilometrowej drogi na terenie tej strefy).

20 maja rząd zdecydował o rozszerzeniu dotychczasowych terenów KSSE m.in. w Częstochowie o ok. 36 ha (wcześniej obejmowała tam ok. 43 ha). Wcześniej, 18 marca, rząd zgodził się na objęcie w Częstochowie 34,4 ha strefą mielecką.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.