Ponad 120 miejsc pracy w nowo otwartej bazie międzynarodowego przewoźnika autobusowego

- W Kaplitynach (Warmińsko-Mazurskie) otwarto 7 lutego bazę i zakład naprawczy opolskiej spółki Bus-service, należącej do platformy przewozowej Sindbad, która jest liderem wśród polskich przewoźników autokarowych realizujących połączenia międzynarodowe.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ponad 120 miejsc pracy w nowo otwartej bazie międzynarodowego przewoźnika autobusowego

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

7 lut 2014 11:54


Baza zbudowana na terenie gminy Barczewo składa się z części biurowej i hali zakładów naprawczych, które zajmą się m.in. autoryzowanym serwisem pojazdów należących do przewoźników z platformy Sindbad. Zatrudnionych tam będzie 17 pracowników administracji, 14 mechaników i 96 kierowców.

Opolski inwestor, który prowadzi politykę konsolidacji rynku przewozów autokarowych, wykupił w 2007 roku olsztyńskie biuro podróży Star-Turist. Stąd decyzja o budowie nowej siedziby w tym regionie.

Prezes Star-Turist, Paweł Idziak powiedział, że o wyborze miejsca zdecydowała cena gruntu i korzystna lokalizacja w pobliżu drogi krajowej nr 16. Jak zapowiedział, jego spółka, która obecnie posiada 28 autokarów, planuje odnowienie i zwiększenie taboru oraz wzrost zatrudnienia.

Star-Turist jest podwykonawcą na liniach Sindbada, obsługuje głównie regularne linie pasażerskie do Niemiec, a także Holandii, Szwajcarii, Francji i Włoch.

Inwestor - jak poinformował burmistrz Barczewa Lech Nitkowski - został zwolniony na dwa lata z podatku od nieruchomości. Jak dodał, inwestycja powstała blisko drogi krajowej na gruntach, których nie można było wykorzystać pod budowę mieszkaniową.

Platforma przewozowa Sindbad jest jednym z największych w Europie przewoźników realizujących połączenia międzynarodowe. Dysponuje łącznie ok. 250 autokarami i obsługuje rocznie ponad 0,5 mln pasażerów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.