PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Ponad 1000 miejsc pracy powstanie w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

  • Autor: PAP/JS
  • 23 wrz 2019 15:37

Prawie 400 mln zł zainwestuje w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej dziewięć przedsiębiorstw, które uzyskały w poniedziałek (23 września) decyzje o wsparciu inwestycji. Firmy te utworzą i utrzymają blisko 1000 miejsc pracy.

Ponad 1000 miejsc pracy powstanie w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej
W ciągu 21 lat działalności w strefie zainwestowano prawie 14 mld zł. Inwestorzy zadeklarowali w tym czasie utworzenie ok. 41 tys. nowych miejsc pracy. (fot. mat. pras)
REKLAMA
  • Prezes ŁSSE Marek Michalik ocenił, że w 2019 roku nakłady na inwestycje w ŁSSE będą większe niż w ubiegłym roku.
  • Jak poinformował prezes strefy, do tej pory inwestorzy zadeklarowali nakłady w wysokości 1,35 mld zł, co przełoży się na utrzymanie i powstanie ponad 3 tys. miejsc pracy.
  • Zdaniem Michalika do końca br. inwestycje osiągną ok. 1,8 mld zł, przy 1,45 mld zł w 2018 roku.
  • O atrakcjach dla inwestorów, zachęcających ich do tworzenia miejsc pracy, będziemy rozmawiać podczas debaty "Klimat dla inwestora", która odbędzie się 26 września w ramach VI Wschodniego Kongresu Gospodarczego. 

"To dziewięciu kolejnych inwestorów, którzy dołączyli w tym roku do Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (ŁSSE). Wcześniej wręczyliśmy bowiem dziesięć decyzji o wsparciu. To bardzo dobry wynik, także jeśli chodzi o kapitał, bo te dziewięć nowych decyzji oznacza ponad 400 mln zł nakładów inwestycyjnych" - podkreślił prezes ŁSSE Marek Michalik na briefingu poprzedzającym uroczystość wręczenia decyzji.

Poinformował, że wśród przedsiębiorców, którzy odebrali w poniedziałek certyfikaty o wsparciu, pięć należy do sektora dużych firm, a cztery - do średnich. Wśród nich jest sześciu inwestorów polskich i trzech zagranicznych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Obecny na uroczystość wiceminister inwestycji i rozwoju Waldemar Buda wskazał, że przewaga krajowego kapitału to efekt zmiany ustawy, która spowodowała, że cała Polska jest obecnie strefą inwestycyjną.

"Dzięki niej polscy przedsiębiorcy chętniej inwestują w miejscach, w których prowadzą swój biznes i chcą go tam rozwijać. Bardzo się z tego cieszę, bo to sygnał, jaki jest klimat, podejście i średnioterminowa perspektywa do inwestowania w Polsce. Ona jest bardzo dobra, bo wszystkie wskaźniki - od zainwestowanych środków, po wydawane pozwolenia i liczbę zatrudnianych pracowników - wskazują, że mamy ogromny progres" - zapewnił.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ponad 1000 miejsc pracy powstanie w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA