Ponad 100 doświadczonych prokuratorów odchodzi z pracy

· Ponad 100 doświadczonych prokuratorów złożyło wnioski o przejście na emeryturę – dowiedziało się RMF FM.
· Powodem odejść, zdaniem dziennikarzy, jest nowa ustawa o prokuraturze autorstwa ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Ponad 100 doświadczonych prokuratorów odchodzi z pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: Parlamentarny.pl

26 sty 2016 19:57


Jak informuje RMF FM, fala odejść dotyczy przede wszystkim prokuratur apelacyjnych, które mają zostać zlikwidowane.  „W skali kraju wiadomo już o kilkudziesięciu wnioskach o przejście na emerytury. Chodzi głównie o wydziały śledcze. W Polsce jest 360 prokuratorów apelacyjnych, około 20 z nich jest delegowanych do Prokuratury Generalnej, mniej więcej 100 pracuje w wydziałach śledczych w swoich jednostkach” – informują dziennikarze.

Proszony o komentarz do tej sprawy poseł Stanisław Piotrowicz z PiS powiedział, że prokuratorzy odchodzą, bo w związku z nową ustawą o prokuraturze obawiają się zwiększenia liczby obowiązków. Zapewnił, że odejścia nie wpłyną w żaden sposób na pracę prokuratury, bo zatrudnia ona 6 tys. osób.

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

TOMASZ 2016-01-27 12:24:23

Emeryci nie raz blokują etaty w urzędach i uczelniach.Czas już ,Żeby odeszli i ustąpili miejsca młodym, prężnym , ambitnym i wolnym od układów. Podobno w urzędach straci pracę 1600 osób; to znaczy ,Że 1600 osób dostanie pracę! JESTEM ZA.