PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Pomogą wracającym z zagranicy lepiej odnaleźć się na rynku pracy

  • PTWP - PulsHR
    PW
  • 2 gru 2019 22:13

Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku prowadzi rekrutację osób wracających z zagranicy w ramach programu „Pomorskie! Tu wracam, tu pracuję". - Program pomoże im podnieść kwalifikacje, znaleźć zatrudnienie, załatwić ubezpieczenie, a także da wsparcie psychologa i prawnika - informuje Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. Kto konkretnie się kwalifikuje?

Pomogą wracającym z zagranicy lepiej odnaleźć się na rynku pracy
Adobe Stock
REKLAMA
  • W ramach programu przewidziane są stypendia szkoleniowe, zwroty kosztów dojazdu, dodatek relokacyjny i finansowanie tłumaczenia dokumentów. Osoby, które zdecydują się na pozostanie w województwie pomorskim, mogą też liczyć na pomoc w znalezieniu pracy.
  • Z oferty mogą skorzystać osoby, które mają więcej niż 30 lat i przynajmniej przez sześć miesięcy pracowały za granicą, ale obecnie po powrocie do kraju, pozostają bezrobotne.
  • „Pomorskie! Tu wracam, tu pracuję" może być także przydatne dla pracodawców borykających się z niedoborem fachowców. 

Masowa emigracja Polaków w celach zarobkowych, która rozpoczęła się po wejściu Polski do Unii Europejskiej, już wyhamowała. Coraz więcej osób decyduje się na powrót do kraju. Na miejscu niestety wielu czeka zderzenie z trudną rzeczywistością.

- Osoby, które wracają, bardzo często mierzą się z wieloma trudnościami – od tych formalnych po problemy natury adaptacyjnej, psychologicznej. Niektórzy psycholodzy ten stan porównują do zderzenia z rzeczywistością, jak po wyjściu z więzienia - zwraca uwagę Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W celu ułatwienia powrotu do ojczyzny Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku przygotował specjalny program dla wracających na Pomorze. „Pomorskie! Tu wracam, tu pracuję" to jeden z pierwszych w naszym kraju projektów, który wspiera powracających z zagranicy. Umożliwi im udział w bezpłatnych szkoleniach, kursach, a także skorzystanie z porad doradcy zawodowego czy psychologa.

Czytaj też Praca dla Pomorzan: Wspólny projekt wojewódzkiego i powiatowych urzędów prac.

- Przewidziane są stypendia szkoleniowe, zwroty kosztów dojazdu, dodatek relokacyjny i finansowanie tłumaczenia dokumentów. Osoby, które zdecydują się na pozostanie w województwie pomorskim, mogą też liczyć na pomoc w znalezieniu pracy - wymienia UMWP. 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Pomogą wracającym z zagranicy lepiej odnaleźć się na rynku pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • IMHO 2019-12-03 07:37:02

    Będą kursy pod tematem: jak przy zachodnich cenach i wyższych podatkach przeżyć za 500€ miesięcznie.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA