Pomoc dla LOT odsunięta w czasie

PLL LOT realizują proces restrukturyzacji, którego efektem jest odsunięcie w czasie konieczności udzielenia pomocy publicznej - poinformował wiceminister skarbu Rafał Baniak. Wyniki finansowe spółki są lepsze niż zakładano, choć wciąż jest ona na minusie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pomoc dla LOT odsunięta w czasie

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

14 paź 2013 20:05


W poniedziałek odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie PLL LOT. Po zakończeniu posiedzenia resort skarbu poinformował, że "w związku z poprawą sytuacji finansowej przewoźnika potrzeba zwrócenia się o dokapitalizowanie spółki oddaliła się".

"W zależności od bieżącej płynności finansowej, decyzja w tej sprawie może zapaść na kolejnym NWZ, które najprawdopodobniej odbędzie się w listopadzie" - przekazał resort.

Wiceminister Baniak podkreślił, że "LOT prowadzi restrukturyzację, której efektem jest odsunięcie w czasie konieczności udzielenia pomocy publicznej. Wyniki finansowe spółki są lepsze niż zakładano, choć wciąż na minusie. Oczekujemy od LOT-u dalszej intensywnej pracy i przedstawienia analiz określających minimalny i niezbędny poziom pomocy publicznej" - powiedział Baniak.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.