PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Polski serwis z ogłoszeniami dla branży IT ruszył na podbój Węgier

  • Autor: PAP/AH
  • 30 wrz 2019 8:35

Polski serwis z ogłoszeniami o pracy w branży IT - No Fluff Jobs - w poniedziałek otworzył swój oddział w Budapeszcie.

Polski serwis z ogłoszeniami dla branży IT ruszył na podbój Węgier
Większość badanych podkreślała, że brak danych o zarobkach, technologiach używanych w projekcie oraz metodologii pracy jest dla nich kłopotliwa. Z podobnymi problemami, zanim 5 lat temu wystartowaliśmy z No Fluff Jobs, zmagali się też polscy informatycy - mówi Tomek Bujok, CEO No Fluff Jobs.
REKLAMA

Firma deklaruje, że - podobnie jak w Polsce - na rynku węgierskim chce promować transparentność rekrutacji w branży IT. Przykładem jest wymóg informowania o oferowanym wynagrodzeniu w każdym udostępnianym ogłoszeniu o pracę.

Według badania przeprowadzonego przez No Fluff Jobs na grupie 500 respondentów, blisko 85 proc. specjalistów IT z Węgier chce, żeby w ogłoszeniach o pracę były widoczne widełki płacowe. 78 proc. uważa, że powinno się w nich także uwzględnić technologie i języki programowania.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Firma opracowała specjalny formularz ogłoszenia, który ma skłonić pracodawców do odpowiedzi na wszystkie interesujące potencjalnych pracowników kwestie. Zawiera on wymagane języki programowania, metodologię pracy oraz informację o wynagrodzeniu.

Większość badanych podkreślała, że brak danych o zarobkach, technologiach używanych w projekcie oraz metodologii pracy jest dla nich kłopotliwa. "Z podobnymi problemami, zanim wystartowaliśmy 5 lat temu, zmagali się też polscy informatycy" - mówi szef No Fluff Jobs Tomek Bujok. Według niego do dziś firmie udało się pozyskać ponad trzy tys. klientów i prawie trzy miliony użytkowników.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polski serwis z ogłoszeniami dla branży IT ruszył na podbój Węgier

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA