×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Polska uczelnia organizuje nietypową akcję rekrutacyjną

  • KDS
  • 24 lut 2023 14:05

Uniwersytet w Białymstoku stworzył we współpracy z przedsiębiorcami inicjatywę pod nazwą „Symulatory rozmów kwalifikacyjnych”. Podczas serii spotkań studenci i absolwenci spotkają się z doświadczonymi rekruterami, by zdobyć wiedzę o tym, czego od kandydatów oczekują pracodawcy.

Polska uczelnia organizuje nietypową akcję rekrutacyjną
Do stworzenia "Symulatorów rozmów kwalifikacyjnych” biuro zaprosiło firmy, które współpracują z Uniwersytetem w Białymstoku (fot. Unsplash/Mimi Thian)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

- Wiemy, że rozmowy kwalifikacyjne są stresujące, zwłaszcza dla tych, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy. Dlatego postanowiliśmy pomóc poszukującym zatrudnienia młodym ludziom przygotować się do spotkań z potencjalnymi pracodawcami, a nikt nie zrobi tego lepiej niż specjaliści, którzy od lat zajmują się w swoich firmach rekrutacją - mówi Marcelina Wojno, kierująca Biurem Karier Uniwersytetu w Białymstoku.

Do stworzenia "Symulatorów rozmów kwalifikacyjnych” biuro zaprosiło firmy, które  współpracują z uczelnią. Do akcji włączyły się już cztery podmioty - Brand Distribution, Sempai, Transcom oraz WestRock. Rekruterzy zaproponowali konkretne stanowiska, których dotyczyć będą symulowane rozmowy. To między innymi export assistant, account manager, konsultant ds. obsługi klienta czy kontroler jakości. Zainteresowani są umawiani na konkretny termin i godzinę spotkania.

Pierwszy „symulator” odbędzie się 15, a ostatni – 30 marca. W sumie w czterech marcowych spotkaniach może wziąć udział 24 studentów i absolwentów największej podlaskiej uczelni. Rekrutację prowadzi Biuro Karier UwB.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polska uczelnia organizuje nietypową akcję rekrutacyjną

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA