×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Polska Stacja Antarktyczna im. H. Arctowskiego ogłosiła rekrutację

  • Autor: MIW
  • 10 sty 2018 10:11

Średnia roczna temperatura powietrza - minus 2 stopnie Celsjusza. Największa, zanotowana siła wiatru - 288 kilometry na godzinę. Do Polski ponad 14 tysięcy kilometrów. W takim właśnie miejscu czeka.. praca.

Polska Stacja Antarktyczna im. H. Arctowskiego ogłosiła rekrutację
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Polska Stacja Antarktyczna im. H. Arctowskiego na Antarktydzie (dokładnie na Wyspie Króla Jerzego w archipelagu Szetlandów Południowych) - bo o niej tu mowa - rozpoczęła właśnie rekrutację uczestników 43 wyprawy antarktycznej w sezonie 2018/ 2019.

Jak informuje stacja, grupa zimowa pracująca w niej przez okres całego roku (od października do listopada kolejnego roku) składa się z ośmiu osób, które pełnią następujące funkcje: kierownik wyprawy, energetyk, elektryk, mechanik samochodowy, operator PTS, informatyk, elektronik, ratownik medyczny, łącznościowiec, laborant, obserwator ekologiczny, obserwator morski, obserwator hydrochemiczny i glacjologiczny.

Z kolei w skład grupy letniej (od listopada do końca marca) wchodzą: bosman (obsługa, konserwacja i naprawy sprzętu pływającego), asystent terenowy (wsparcie naukowców w terenie), kucharz (obsługa w zakresie zbiorowego żywienia), administrator części hotelowej i pomoc w kuchni, pracownicy zajmujący się konserwacją i remontem zabudowań oraz sprzętu stacyjnego, obserwatorzy na Lions Rump (monitoring ekologiczny ptaków i ssaków płetwonogich).

Rozmowy kwalifikacyjne odbywają się przeważnie w marcu i kwietniu. W maju wybrani kandydaci przechodzą badania lekarskie. Od czerwca do września trwają przygotowania do wyprawy. W tym czasie odbywają się także szkolenia grupowe i indywidualne. Wyprawa wyrusza z Polski na przełomie września i października.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polska Stacja Antarktyczna im. H. Arctowskiego ogłosiła rekrutację

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA