Polska ma spektakularny potencjał, jeśli chodzi o inżynierów, programistów i finansistów

– Obserwuję Polskę i jest dla mnie niesamowite, ile dokonaliście w ostatnich 10 czy 15 latach. Liczba utalentowanych ludzi, którzy aplikują u nas, czy specjalistów z Polski, którzy już z nami pracują, jest niesamowicie duża – mówi Andy Tryba, prezes firmy Crossover.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polska ma spektakularny potencjał, jeśli chodzi o inżynierów, programistów i finansistów

PODZIEL SIĘ


Autor: Bartosz Dyląg

20 gru 2015 12:30


Crossover chce do końca 2016 roku zatrudnić 1000 polskich specjalistów, oferując im 8 tys. USD miesięcznie. Czym dokładnie zajmuje się pana firma?

Andy Tryba, prezes firmy Crossover: – Crossover to amerykańska firma, która posiada m.in. platformę do nowoczesnej rekrutacji do międzynarodowych projektów. Wierzymy, że najlepsi specjaliści są osiągalni na całym świecie. Istnieje bowiem przekonanie, że skoro najwięksi klienci są w Stanach Zjednoczonych, to także w USA są najlepsi specjaliści.

My jako firma wierzymy, że są miejsca na świecie, zwłaszcza Polska, które mają wręcz spektakularny potencjał, jeśli chodzi o inżynierów, programistów, finansistów, mogących przyczynić się do wzrostu potencjału i wydajności współpracujących z nami firm.

Większość międzynarodowych firm szuka pracowników na całym świecie, by zatrudniać jak najtaniej. My idziemy w drugą stronę – szukamy najlepszych za te same pieniądze. Chcemy najlepszych, którzy stanowią top 1 proc. specjalistów na całym świecie.

Jakie firmy za pośrednictwem Crossover szukają pracowników?

– Współpracujemy z około 40 amerykańskimi spółkami z branży bankowej, energetycznej czy IT. Wielu naszych klientów produkuje oprogramowanie.

Dlaczego programistów i finansistów szukacie akurat w Polsce?

– Obserwuję Polskę i jest dla mnie niesamowite, ile dokonaliście w ostatnich 10 czy 15 latach. Liczba utalentowanych ludzi, którzy aplikują u nas, czy specjalistów z Polski, którzy już z nami pracują, jest niesamowicie duża.

„Forbes” napisał ostatnio, że Warszawa jest trzecim najlepszym miejscem na świecie, gdzie warto zakładać start-up. Podobnie jest z najlepszymi polskimi uczelniami. Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski czy Politechnika Warszawska to dziś uczelnie na poziomie światowym. Wśród ich absolwentów możemy szukać wspomnianego 1 proc. najlepszych.

Na pewno zdaje pan sobie sprawę z tego, że 8 tys. dolarów miesięcznie to bardzo dużo w polskich warunkach. Skąd ta kwota?

– To nasza koncepcja pensji w chmurze. Wyobraźmy sobie, że ludzie z różnych części świata pracują w chmurze. Większość konwencjonalnych firm patrzy, jakie są warunki lokalne i jeśli może komuś zapłacić mniej niż w USA, płaci mniej. My idziemy w drugą stronę.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.