×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Polska Grupa Zbrojeniowa, rekrutacja: PGZ buduje kwalifikacje zawodowe na uczelniach

  • Bartosz Dyląg
    bad
  • 19 paź 2017 20:12

Polska Grupa Zbrojeniowa zaprezentuje kilka wybranych przedsięwzięć z obszaru budowy marki pracodawcy z wyboru.

Polska Grupa Zbrojeniowa, rekrutacja: PGZ buduje kwalifikacje zawodowe na uczelniach
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

• Polska Grupa Zbrojeniowa rozpoczęła wdrożenie programu HR-owego, który zapewni spółce stały stabilny rozwój oraz pozyskiwanie najlepszych kadr.

• Adresowany jest on zarówno do 17,5 tys. pracowników grupy, jak i do uczestników rynku pracy – ekspertów, specjalistów, absolwentów oraz studentów.

• Jego celem jest także utrzymanie w ramach całej grupy kapitałowej kluczowych kompetencji i kwalifikacji zawodowych. 

 

Polska Grupa Zbrojeniowa podczas odbywającego się w Warszawie Kongresu Edukacji i Rozwoju zaprezentuje kilka wybranych przedsięwzięć z obszaru budowy marki pracodawcy z wyboru. Program jest adresowany zarówno do 17,5 tys. obecnych pracowników grupy, jak i do uczestników rynku pracy – ekspertów, specjalistów, absolwentów oraz studentów.

- Przed grupą kapitałową PGZ stoją ambitne cele biznesowe. Rolą HR w najbliższym czasie będzie więc zapewnienie organizacji kadr, które będą je skutecznie realizować – mówi Małgorzata Konopacka, odpowiedzialna za zarządzanie zasobami ludzkimi w PGZ. – Ze względu na zdywersyfikowaną działalność i unikalne, innowacyjne rozwiązania, potrzebujemy pracowników o ściśle określonych kompetencjach, specjalizacjach i umiejętnościach. Jednym ze sposobów na ich pozyskanie jest współpraca z uczelniami wyższymi nad bardziej efektywnym dopasowaniem oferty edukacyjnej do potrzeb biznesu - dodaje.

Obecna sytuacja na rynku pracy wskazuje, że tradycyjna rekrutacja może okazać się nieefektywna. PGZ zacieśnia więc współpracę z uczelniami wyższymi, a docelowo także planuje zwrócić się do szkół średnich, by już na tym etapie profilować przyszłe kadry dla krajowego sektora obronnościowego. Program ma ułatwić spółce dotarcie do wybitnych młodych ludzi, którzy w przyszłości będą mogą zasilić jej szeregi.

Założenia współpracy PGZ z uczelniami i szkołami zostaną nakreślone podczas debaty „Kwalifikacje rynkowe – konkurencja czy uzupełnienie systemu kształcenia zawodowego” w ramach bloku edukacji zawodowej Kongresu Edukacja i Rozwój. Organizatorem Kongresu, który tradycją sięga 1999 roku, jest m.in. Wolters Kluwer. Coroczne wydarzenie integruje środowisko ekspertów edukacji wokół najważniejszych zagadnień związanych z tworzeniem warunków do wszechstronnego rozwoju, zarówno jednostek, jak i społeczeństwa.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polska Grupa Zbrojeniowa, rekrutacja: PGZ buduje kwalifikacje zawodowe na uczelniach

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA