PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Polska firma IT szuka programistów w Kenii, Nigerii i Ghanie

  • KDS
  • 19 maj 2022 13:24

Transition Technologies MS poszukuje specjalistów z obszaru IT już nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. W 2022 TTMS planuje rozszerzyć swoją działalność rekrutacyjną o wybrane kraje Afryki i zatrudnić kilkadziesiąt osób.

Polska firma IT szuka programistów w Kenii, Nigerii i Ghanie
TTMS cały czas zwiększa zatrudnienie. W ciągu ostatnich 6 lat wzrosło ono sześciokrotnie. (Fot. Danial Igdery/Unsplash)
REKLAMA

TTMS cały czas zwiększa zatrudnienie. W ciągu ostatnich 6 lat wzrosło ono sześciokrotnie. Na koniec 2021 r. dostawca outsourcingu IT zatrudniał już 675 pracowników.

- Rośniemy bardzo szybko i poszukujemy coraz więcej rąk do pracy. Naszym priorytetem przy zwiększaniu zatrudnienia jest utrzymanie naszych wysokich standardów kompetencyjnych. Na rynku IT szukamy najlepszych specjalistów. Co ważne, działamy globalnie i rekrutujemy także globalnie - mówi Sebastian Sokołowski, prezes TTMS.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Siedziba główna Transition Technologies MS i jej główne centrum operacyjne znajduje się w Polsce. Jednak działalność TTMS ma zdecydowanie charakter międzynarodowy, m.in. poprzez posiadanie w 6 krajach spółek zależnych (np. w Malezji, Wielkiej Brytanii i od niedawna w Danii) lub przedstawicielstw handlowych (w Stanach Zjednoczonych, Singapurze oraz Austrii). Działania sprzedażowe TTMS prowadzi także w Niemczech, Szwajcarii w Skandynawii.

Czytaj więcej: NatWest rekrutuje w Polsce. Specjalistów od IT poszuka wśród kobiet

- Planujemy znaleźć nowe ścieżki rozwoju naszej firmy i jej kapitału ludzkiego. W 2022 r. rozpoczynamy proces poszukiwania programistów z wybranych krajów Afryki, a w dalszej kolejności z Ameryki Południowej. Na rynku IT istotną przewagę mają multikulturowe organizacje, które w przyszłości będą faworyzowane ze względu na elastyczność. Dlatego nowe kierunki i różnorodność w organizacji są dla nas tak istotne - wskazuje Sebastian Sokołowski.

W przypadku afrykańskich krajów procesy rekrutacyjne są już bardzo zaawansowane. Naszym pierwszym kluczowym rynkiem pracy z Afryki jest Kenia. To tam na początku zamierzamy pozyskać utalentowanych specjalistów. Kenia prawdopodobnie stanie się też pierwszym afrykańskim krajem, w którym powstanie siedziba TTMS. Kolejnymi krajami z tego kontynentu, które zostaną przez nas dokładnie przeskanowane pod kątem informatycznych specjalistów będą Nigeria oraz Ghana – dodaje.

Wybór Kenii jako pierwszego kierunku rekrutacyjnego TTMS w Afryce nie jest przypadkowy. Już od wielu lat Kenia uważana jest za finansowe i logistyczne centrum Afryki Wschodniej i z powodzeniem przyciąga zagranicznych inwestorów. Bardzo mocno rozwija się tam też branża IT, a co za tym idzie w Kenii TTMS może rekrutować doświadczonych i dobrze wyedukowanych pracowników.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Polska firma IT szuka programistów w Kenii, Nigerii i Ghanie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Agent Kremla 2022-05-19 13:41:39

    A Białorusinów i Rosjan już wszystkich zdemontowali Programiści, czy po prostu nie chcą jechać?

REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA