Połowa kandydatów kłamie w CV przy określaniu kompetencji językowych

Choć Polacy słabo wypadają na tle Europy pod względem znajomości języków obcych, to jednak nie przeszkadza im to, by zawyżyć swoje kompetencje językowe w CV. Zapominają tylko, że rekruterzy bardzo łatwo wykryją kłamstwo.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Połowa kandydatów kłamie w CV przy określaniu kompetencji językowych

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jk

18 sty 2016 9:00


W kwestii znajomości jednego języka obcego na poziomie komunikatywnym Polacy są w środku europejskiej stawki, a pod względem znajomości trzech lub więcej języków jesteśmy w "europejskim ogonie" – informuje „Gazeta Wyborcza”.

Czytaj też: Oto 10 menedżerów, którzy skłamali w CV i zrobili karierę

Z danych serwisu GazetaPraca.pl wynika, że 50 proc. pracowników zawyżających swoje umiejętności w CV przesadza właśnie przy określaniu kompetencji językowych. Robią to, by przejść do kolejnych etapów rekrutacji. Jest to jednak umiejętność, którą najłatwiej zweryfikować.

To nie jedyny obszar, w którym kandydaci kłamią. Nieprawdziwe informacje dotyczą innych umiejętności dodatkowych, np. obsługi oprogramowania, posiadania prawa jazdy, dat zatrudnienia w poprzednich firmach, zakresu wykonywanych obowiązków, a także wcześniej zajmowanych stanowisk i uzyskanego wykształcenia. Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.