Polkowice: firma z branży motoryzacyjnej rozbuduje zakład. Będzie sto nowych miejsc pracy

Co najmniej 95 mln zł przeznaczy na rozbudowę swojego zakładu w Polkowicach (Dolnoślą-skie) spółka Sanden Manufacturing Poland, produkująca kompresory do klimatyzacji dla branży motoryzacyjnej. Firma chce zatrudnić co najmniej stu nowych pracowników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polkowice: firma z branży motoryzacyjnej rozbuduje zakład. Będzie sto nowych miejsc pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

24 kwi 2013 14:11


Jak powiedział PAP w środę dyrektor departamentu rozwoju Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Wiesław Sowiński, firma zdecydowała się na rozbudowę swojego zakładu, ponieważ przygotowuje się do przejęcia produkcji od swoich siostrzanych zagranicznych za-kładów. "Oznacza to m.in. zakup nowych, specjalistycznych urządzeń, które pozwolą na zwiększenie mocy produkcyjnej" - dodał.

Sanden Manufacturing Poland działa na terenie Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej od 2004 r. Dotychczas firma zainwestowała na Dolnym Śląsku ponad 410 mln zł i zatrudnia obecnie ponad 500 osób.

"Polski zakład jest bardzo dobrze oceniany przez władze koncernu i jest jednym z najlepiej rozwijających się oddziałów Sanden Corporation na świecie. My także bardzo pozytywnie oceniamy działania firmy, która w poszukiwaniu wykwalifikowanych pracowników zacieśnia współpracę ze szkołami w regionie" - zaznaczył Sowiński.

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna została utworzona w 1997 r. i obejmuje swoimi gra-nicami teren o powierzchni ponad 1000 ha w trzynastu podstrefach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.