Politycy: milion złotych dla bezrobotnego

Kandydaci Polski Razem do PE uważają, że najlepszym sposobem walki z bezrobociem jest inwestowanie w firmy zakładane przez ludzi młodych, którzy mają pomysł na własny biznes, czyli w tzw. Start Upy. Do swojego pomysłu przekonywali w czwartek w Rzeszowie.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Politycy: milion złotych dla bezrobotnego

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

24 kwi 2014 20:31


"Zacznijmy od przedsiębiorczości, pokażmy młodym ludziom, że można. Nawet jak się powiedzie jednemu na 10, będzie to wielki sukces. Z takim przesłaniem idziemy" - mówił na czwartkowej konferencji prasowej na rzeszowskim rynku europoseł i kandydat do PE z warszawskiej listy PR Paweł Kowal.

Poinformował, że według badań przeprowadzonych w urzędach pracy w całej Polsce, najskuteczniejszą formą aktywizacji zawodowej bezrobotnych jest dofinansowanie własnej działalności gospodarczej.

"Jedyną szansą jest rozdysponowanie tych pieniędzy na pakiety startowe dla młodych, którzy chcą założyć własny biznes i mają pomysł" - podkreślił europoseł.

Zdaniem Kowala szkolenia organizowane przez urzędy pracy nie przynoszą efektów, a jedyne miejsca pracy, jakie powstają dzięki nim są w firmach szkoleniowych. Jak ocenił, rząd nastawiony jest na emigrację młodych ludzi za granicę lub na znalezienie im "kiepskiej posady w urzędzie, w samorządzie czy w urzędach centralnych".

"Naszą misją będzie dopilnowanie, aby dodatkowe 2 mld zł, które rząd ma na walkę z bezrobociem na lata 2014-2015 zostały dobrze wydane" - zapewniał Kowal.

Chodzi o 2 mld zł, które Polska otrzymała z UE na aktywizację młodych bezrobotnych.

Sekretarz wojewódzki Polski Razem Jarosława Gowina i kandydat do PE Paweł Skoczowski dodał, że według propozycji ugrupowania młode osoby, które chcą założyć własną działalność powinny mieć możliwość uzyskania nawet miliona zł. Jego zdaniem kwota, jaką mogliby otrzymać na start zależałaby m.in. od biznesplanu, od sposobu nadzorowania, od nakładów pracy, od prognozowanych zysków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.