Polimex-Mostostal, Makowiecka-Gaca: To koniec zwolnień

Polimex-Mostostal przeszedł ogromną restrukturyzację. Załoga zmniejszyła się w ciągu trzech lat o ponad 65 proc. Z 14 tys. pracowników w firmie pozostało ok. 5 tys. osób. Jak jednak zapewnia prezes Joanna Makowiecka-Gaca nie będzie więcej zwolnień. - Co prawda jesteśmy w trakcie tworzenia holdingu, jednak nie planujemy kolejnej redukcji kadry, wręcz odwrotnie. Od dwóch miesięcy zwiększyliśmy nieco zatrudnienie ze względu na podpisane kontrakty – komentuje dla Money.pl.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polimex-Mostostal, Makowiecka-Gaca: To koniec zwolnień

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

11 wrz 2015 12:26


Polimex-Mostostal obniżył też koszty zarządu.

- Dziś jesteśmy przemodelowaną i inaczej zorganizowaną organizacją. Wcześniej każdy zakład spółki i każda jednostka biznesowa miała swoje służby wsparcia. W związku z tym koszty ogólnego zarządu były szalenie wysokie. Dzisiaj jesteśmy poniżej 3 proc., jeśli chodzi o koszty ogólnego zarządu. Taki był nasz cel – mówi Joanna Makowiecka-Gaca.

Cięcia w zatrudnieniu w Polimeksie-Mostostalu były konieczne ze względu na trudną sytuację ekonomiczną spółki. Podejmowane działania umożliwiły redukcję kosztów funkcjonowania firmy. Celem restrukturyzacji była poprawa płynności finansowej, a w konsekwencji stopniowa odbudowa zaufania do firmy wśród inwestorów, wierzycieli, zleceniodawców i podwykonawców.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

real 2015-10-07 21:25:29

Nie chce się nawet tego komentować. Prezesem została kadrówka z licencjatem, jej zastępcą - specjalista od okrętów,a drugi z przemysłu farmaceutycznego.Wszyscy,którzy mieli pojęcie o tym,co się tam dzieje zostali wywaleni na pysk.

staszek 2015-09-19 20:42:57

masz rację obserwatorze sami starzy w administracji zostali zdolnych zwolnili bo zawyżali poziom warszawki

obserwator 2015-09-18 10:35:19

Tak się ładnie mówi w mediach a faktycznie to jest OGROMNY przerost zatrudnienia w administracji tu się nie zwalnia tylko przenosi na inne stanowisko - nowo tworzone taka prawda a fizyczni muszą zapitalać