Polaris zatrudni kilkaset osób do produkcji quadów w Opolu

Firma Polaris Polska rozpoczęła w Opolu testową produkcję quadów. Produkcja seryjna ruszy w połowie września. Jeszcze w tym roku spółka chce zatrudnić 180 nowych pracowników.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polaris zatrudni kilkaset osób do produkcji quadów w Opolu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

18 sie 2014 19:31


Dyrektor operacyjny Polaris Polska Bogusław Dawiec powiedział PAP, że pierwsze prace na linii montażowej rozpoczęły się w 18 sierpnia. Na początek testowana jest produkcja popularnych quadów - jednego z trzech modeli pojazdów, które będą produkowane w opolskim Polarisie.

"Sprawdzamy zgodność instrukcji i narzędzi na każdym stanowisku. Potwierdzamy w ten sposób, że linia produkcyjna, narzędzia i ludzie są gotowi do przyszłej seryjnej produkcji" - wyjaśniał Dawiec.

Pierwsze quady będą produkowane w Opolu przez dwa dni. Następnie - już wyprodukowane pojazdy - będą testowane pod kątem technicznym. Do połowy września w ten sam sposób będzie testowana produkcja każdego modelu, który wejdzie w Opolu do seryjnej. Prócz quadów będą to także pojazdy wieloosobowe typu Ranger i pojazdy rekreacyjno-sportowe RZR.

"W tym czasie, jeśli będzie potrzeba, będą poprawiane i usprawniane linie produkcyjne" - dodał Dawiec.

Regularna, seryjna produkcja w Polaris Polska w Opolu ruszy w połowie września. W pierwszej kolejności w tym roku produkowane będą quady, a pod koniec roku także pojazdy RZR i Ranger.

Dawiec poinformował, że jeszcze w tym roku ma zjechać z taśmy w sumie ok. 1000 pojazdów. W przyszłym roku produkcja wzrośnie do 25 tys. pojazdów. Według założeń docelowo w opolskim Polarisie produkowanych będzie ok. 90 pojazdów dziennie, w tym ok. 60 quadów. Produkowane w Opolu pojazdy trafiać będą głównie na rynki Europy, Azji oraz Bliskiego Wschodu.

Dotychczas w opolskim Polarisie pracę znalazło ponad 130 pracowników, w tym ok. 75 pracowników produkcyjnych. Dawiec zaznaczył, że na produkcji zatrudnieni zostali tylko pracownicy miejscowi. Trzon kadry - do pozycji liderów grup - szkolony był w USA i Meksyku, a pracownicy produkcyjni na miejscu.

Poza tym na stałe w Opolu pracę zaczęło dotychczas ośmiu obcokrajowców z USA i Meksyku. "Podczas rozruchu wspierają nas też np. w czasie tygodniowych pobytów koledzy z USA" - dopowiedział dyrektor operacyjny Polarisa.

W tym roku pracę w Polarisie w Opolu znaleźć ma w sumie ok. 180 osób, docelowo nawet do 500 osób.

Budowa hali amerykańskiego Polarisa przy ul. Wspólnej w Opolu rozpoczęła się oficjalnie we wrześniu ub. roku. Zakład powstał na 12-hektarowej działce, na terenie opolskiej podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Inwestycja warta jest 100 mln zł. W zbudowanej hali o powierzchni ponad 30 tys. metrów kw. znalazły się m.in. spawalnia, lakiernia, a także linie produkcyjne i montażowe.

Firma Polaris Polska należy do amerykańskiej grupy Polaris Industries, która powstała w 1954 r. w Minnesocie. Zatrudnia ok. 4,5 tys. pracowników i jest notowana na amerykańskiej giełdzie. Koncern ma fabryki w USA, Meksyku i Indiach. Polaris Polska w Opolu to pierwsza europejska fabryka amerykańskiej firmy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.