PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Polacy zwolnień się nie boją. "Jakąś pracę na pewno znajdą"

  • Autor: AT
  • 7 lis 2019 12:27

70 proc. Polaków nie obawia się utraty pracy. Taki wynik daje Polsce drugą pozycję w Europie pod tym względem. Bardziej optymistyczni od nas są tylko Austriacy - wynika z badania IRIS Financial Confidence Survey 2019.

Polacy zwolnień się nie boją. "Jakąś pracę na pewno znajdą"
Adobe Stock
REKLAMA
  • Połowa Polaków uważa, że tworzenie nowych miejsc pracy to priorytetowe zadanie dla rządzących, ważniejsze niż ochrona środowiska i tak samo ważne jak ograniczanie biedy i ubóstwa - wynika z badania IRIS.
  • Nastroje społeczne wśród Polaków - zwłaszcza w kontekście sytuacji finansowej są dużo bardziej pozytywne niż w większości krajów europejskich - mówi Karolina Knyziak, Project Manager w ARC Rynek i Opinia.
  • Doniesienia dotyczące bardzo niskiego poziomu bezrobocia dają Polakom poczucie, że na pewno jakąś pracę znajdą - dodaje.

W ramach badania IRIS Financial Confidence Survey 2019, którego polską część przeprowadziła agencja badawcza ARC Rynek i Opinia, zapytano respondentów o to, czy obawiają się utraty pracy przez siebie lub kogoś ze swoich bliskich. Polacy są wśród trzech najbardziej optymistycznych narodów. Warto podkreślić, że optymistyczne podejście jest widoczne niezależnie od płci czy wieku respondentów.

Czytaj też: Utrata pracy nie musi być bolesna. Jak sobie poradzić na rynku pracy?

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jednocześnie połowa Polaków uważa, że tworzenie nowych miejsc pracy to priorytetowe zadanie dla rządzących, ważniejsze niż ochrona środowiska i tak samo ważne jak ograniczanie biedy i ubóstwa. W zdecydowanej większości badanych krajów europejskich odsetek ten był wyższy.

Odsetek osób, które nie obawiają się utraty pracy (Źródło: Badanie 2019 IRIS Financial Confidence Survey, ARC Rynek i Opinia)
Odsetek osób, które nie obawiają się utraty pracy (Źródło: Badanie 2019 IRIS Financial Confidence Survey, ARC Rynek i Opinia)

- Z naszych badań wynika, że nastroje społeczne wśród Polaków - zwłaszcza w kontekście sytuacji finansowej są pozytywne, dużo bardziej pozytywne niż w większości krajów europejskich. Dotyczy to również rynku pracy, na którym to kandydaci, nie tylko dobrze wykształceni, dyktują warunki. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich branż i wszystkich stanowisk, jednak doniesienia dotyczące bardzo niskiego poziomu bezrobocia dają Polakom poczucie, że na pewno jakąś pracę znajdą - komentuje Karolina Knyziak, Project Manager w ARC Rynek i Opinia.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polacy zwolnień się nie boją. "Jakąś pracę na pewno znajdą"

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA