×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Polacy nieco bardziej optymistycznie patrzą w przyszłość

  • Autor: PAP/JP
  • 27 sty 2023 15:04

W styczniu pracownicy nieznacznie gorzej oceniali sytuację w swoich miejscach pracy, minimalnie poprawiły się natomiast ich przewidywania co do przyszłości – wynika z opublikowanego w piątek sondażu CBOS. Odnotowano też polepszenie nastrojów na lokalnych rynkach pracy.

Polacy nieco bardziej optymistycznie patrzą w przyszłość
W styczniu pracownicy nieznacznie gorzej oceniali sytuację w swoich miejscach pracy (fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • W styczniowym badaniu ponad połowa respondentów (51 proc.) pozytywnie oceniła aktualną sytuację w zakładach pracy, o 2 pkt proc. mniej niż w pierwszej dekadzie grudnia.
  • Przybyło tych, którzy uważają sytuację w swoim miejscu pracy za złą (o 3 pkt proc. do 13 proc.). 34 proc. ankietowanych stwierdziło, że sytuacja w ich miejscu pracy jest "ani dobra, ani zła" (wzrost o 1 pkt proc.). 2 proc. badanych uchyliło się od zajęcia stanowiska w tej kwestii.
  • Po grudniowym pogorszeniu w styczniu poprawiły się oceny sytuacji na lokalnych rynkach pracy, wracając do poziomów z października i listopada ubiegłego roku.

Najwyższy odsetek ocen pozytywnych (62 proc.) odnotowano wśród osób z wykształceniem zasadniczym zawodowym. Ponadprzeciętnie wysokie odsetki ocen pozytywnych było wśród robotników (59 proc. wśród niewykwalifikowanych i 58 proc. wśród wykwalifikowanych).

15 proc. Polaków wierzy, że sytuacja w pracy się polepszy

W stosunku do grudnia nieznacznie poprawiły się prognozy dotyczące funkcjonowania zakładów pracy w ciągu najbliższego roku. O tym, że sytuacja będzie lepsza, przekonanych jest 15 proc., o 3 pkt proc. więcej. Pogorszenia spodziewa się 17 proc., o 3 pkt proc. mniej niż w grudniu. Większość przewiduje, że w ciągu najbliższego roku sytuacja w ich miejscach pracy nie zmieni się (57 proc., o 3 pkt proc. mniej). 11 proc. nie ma zdania w tej sprawie (w grudniu 8 proc.).

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Polacy nieco bardziej optymistycznie patrzą w przyszłość

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA