Polacy nie boją się zmiany pracy. Są coraz bardziej mobilni

Polacy nie boją się ryzyka zmiany pracy. Głównym motorem jest poszukiwanie lepszych warunków zatrudnienia i chęć rozwoju zawodowego.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polacy nie boją się zmiany pracy. Są coraz bardziej mobilni

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

20 lip 2015 11:15


Polacy stają się coraz bardziej mobilni zawodowo. Potwierdzają to badania przeprowadzone przez firmę doradztwa personalnego Randstad.

Jak mówi Agnieszka Bulik z Randstad, pod względem poziomu rotacji znajdujemy się w czołówce krajów europejskich. Głównym motorem tych zmian jest poszukiwanie lepszych warunków zatrudnienia i chęć rozwoju zawodowego.

Młodzi chętnie wyjeżdżają do pracy za granicę

Przemysław Gacek, prezes zarządu Grupy Pracuj zwraca uwagę na to, że zwłaszcza młodzi ludzie, coraz częściej w poszukiwaniu nowych doświadczeń podróżują za granicę. Po powrocie do kraju nie mają problemu z przeniesieniem się nie tylko z firmy do firmy ale też z miejscowości do miejscowości. Jeśli na przykład ktoś z Polski pojedzie do Londynu, a później wróci do kraju, to nie ma problemu z przeniesieniem się z Wrocławia do Poznani, a potem z Poznania do Krakowa.

Przemysław Gacek podał przykład Stanów Zjednoczonych, gdzie mobilność to chleb powszedni. Ktoś pracuje dwa lata w Nowym Jorku, później na wschodnim wybrzeżu, po czym przenosi się na drugie wybrzeże. Tam jest to zupełnie naturalne.

Agnieszka Bulik podkreśla, że coraz lepsza sytuacja na rynku zatrudnienia sprawia, że Polacy nie boją się ryzyka zmiany pracy

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.