Polacy bardziej martwią się bezrobociem niż niskimi zarobkami

Z lutowego sondażu TNS Polska wynika, że bezrobocie jest najważniejszym problemem w kraju. Podobnie było w 2002 roku, ale wtedy ówczesna stopa bezrobocia była niemal dwukrotnie większa niż obecnie i wynosiła ok. 18 proc.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Polacy bardziej martwią się bezrobociem niż niskimi zarobkami

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

24 lut 2016 14:42


Według najświeższych danych Głównego Urzędu Statystycznego, stopa bezrobocia wynosi 9,8 proc. (bezrobotni zarejestrowani w urzędach pracy w końcu grudnia 2015 roku, stanowili 9,8 proc. cywilnej ludności aktywnej zawodowo). W ocenie TNS Polska, żadna inna sprawa nie koncentruje uwagi tak licznej grupy osób. Zdaniem 50 proc. Polaków jest to problem numer jeden w Polsce, a według 47 proc. w regionie.

Według badań TNS Polska, następne w kolejności problemy uzyskują ponad dwukrotnie niższy odsetek wskazań. 20 proc. wymienia kłótnie, afery polityczne; 19 proc. wspomina o niskich zarobkach na poziomie kraju; 11 proc. na poziomie regionu, a 18 proc. o problemach ze służbą zdrowia na poziomie kraju i 8 proc. na poziomie regionu. Na poziomie lokalnych problemów wśród pięciu najczęściej podawanych pojawią się ponadto słabe drogi (6 proc.) oraz bieda i ubóstwo (5 proc.).

Sondaż TNS Polska został zrealizowany w dniach 5-11 lutego br. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1002 mieszkańców Polski w wieku 15 i więcej lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.