PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Podlaskie, praca: Powstanie 121 miejsc pracy w gminach z Naturą 2000

  • Autor: PAP/AT
  • 20 maj 2017 11:40

W gminach objętych programem Natura 2000, takich jak Augustów, Białowieża, Dobrzyniewo Duże, Gródek, Łapy, Knyszyn, Nowinka, Supraśl, Szudziałowo, Piątnica, Rajgród, Suwałki, Tykocin, Wasilków i Wizna powstaną nowe miejsca pracy.

Podlaskie, praca: Powstanie 121 miejsc pracy w gminach z Naturą 2000
Nowe miejsca powstaną w gminach: Augustów, Białowieża, Dobrzyniewo Duże, Gródek, Łapy, Knyszyn, Nowinka, Supraśl, Szudziałowo, Piątnica, Rajgród, Suwałki, Tykocin, Wasilków i Wizna (fot. mat. GDOS)
REKLAMA

• 121 nowych miejsc pracy utworzą firmy w kilkunastu gminach w województwie podlaskim, gdzie są obszary objęte ochroną w ramach sieci Natura 2000.

• Nowe miejsca powstaną w gminach: Augustów, Białowieża, Dobrzyniewo Duże, Gródek, Łapy, Knyszyn, Nowinka, Supraśl, Szudziałowo, Piątnica, Rajgród, Suwałki, Tykocin, Wasilków i Wizna.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Urząd marszałkowski przyznał na ten cel ponad 8 mln zł dotacji z UE.

Nowe miejsca powstaną w gminach: Augustów (wiejskiej), Białowieża, Dobrzyniewo Duże, Gródek, Łapy, Knyszyn, Nowinka, Supraśl, Szudziałowo, Piątnica, Rajgród, Suwałki, Tykocin, Wasilków i Wizna - poinformowała Barbara Likowska-Matys z urzędu marszałkowskiego w Białymstoku.

Dotacje na ten cel dostały firmy z branż: instalacji sanitarnych, hotelowo-gastronomicznej, drzewnej, meblarskiej, opakowań tekturowych, medycznej czy turystycznej.

Dotacje dostały 22 projekty. Ich łączna wartość to 22,6 mln zł, z UE pochodzi 8,2 mln zł. W konkursie firmy mogły zdobyć łącznie 20 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego (RPO) Województwa Podlaskiego 2014-2020.

Jak informowały wcześniej władze województwa podlaskiego, w regionie jest 48 gmin, które mają na swoim terenie obszary chronione, objęte europejską siecią Natura 2000, a powierzchnia tych obszarów jest wyższa niż średnia unijna i przekracza 18,1 proc. Obszary Natura 2000 stanowią jedną trzecią powierzchni województwa podlaskiego. W niektórych gminach, np. w Białowieży, Płaskiej i w Sztabinie, obszary Natura 2000 stanowią 100 proc. ich powierzchni.

Specjalny konkurs dla nich w podlaskim Regionalnym Programie Operacyjnym jest po to, by wspierać rozwój przedsiębiorczości w miejscach, gdzie jest on uwarunkowany Naturą 2000, a przez to trudniejszy.

Kolejne 20 mln zł do zdobycia będzie również w drugim konkursie, który rusza 29 maja. Urząd marszałkowski organizuje dla firm spotkania informacyjne, podczas których chce je przygotować do starań o te dotacje. Szkolenia będą w maju w Białymstoku, Hajnówce i Łapach.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Podlaskie, praca: Powstanie 121 miejsc pracy w gminach z Naturą 2000

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA