PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Podlaskie: Augustów liczy na 500 miejsc pracy w podstrefie strefy ekonomicznej

  • Autor: PAP/JS
  • 12 cze 2017 14:36

Władze Augustowa (Podlaskie) liczą na utworzenie 500 miejsc pracy w mieście, po włączeniu 13,5 ha gruntów do Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Samorząd chce jak najszybciej przystąpić do sprzedaży działek inwestycyjnych; trwa uzbrajanie terenów.

Podlaskie: Augustów liczy na 500 miejsc pracy w podstrefie strefy ekonomicznej
Jarosław Zieliński (fot. msw.gov.pl)
REKLAMA

• Według wiceszefa MSWiA Jarosław Zieliński, włączenie Augustowa do SSSE było "historyczną koniecznością", ale - jego zdaniem - jest spóźnione.

• Zieliński był zdziwiony, że poprzednie władze tego nie zrobiły, kiedy - jak mówił - bezrobocie było o wiele wyższe.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Rada Ministrów wydała rozporządzenie, na mocy którego powstała augustowska podstrefa Suwalskiej SSE; rozporządzenie ukazało się w Dzienniku Ustaw 5 czerwca i weszło w życie dzień po ogłoszeniu.

Podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim w Augustowie, wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński uroczyście wręczył burmistrzowi Augustowa Wojciechowi Walulikowi Dziennik Ustaw, w którym opublikowano to rozporządzenie.

Jak poinformował Walulik, miasto pozyskało blisko 5,3 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na uzbrojenie terenu (łączny koszt, to blisko 5,6 mln zł); zapowiedział, że w październiku rozpocznie się sprzedaż gruntów pod inwestycje. W sumie w podstrefie ma być 13,5 ha terenów.

Wniosek miasta Augustów o rozszerzenie strefy, zakłada stworzenie w podstrefie pół tysiąca miejsc pracy. "Pełny rozwój Augustowa będzie wtedy, gdy miasto będzie oddychać dwoma płucami: pierwsze to turystyka i uzdrowisko, zaś drugie to przemysł nieuciążliwy dla środowiska" - powiedział Walulik.

Wiceminister Zieliński podkreślił, że powstanie podstrefy to duża szansa dla Augustowa. "Rząd trzyma się zasady zrównoważonego rozwoju w kraju, co oznacza, że będziemy wspierać tereny, które potrzebują najbardziej tego wsparcia. Objęcie Augustowa regułami specjalnej strefy ekonomicznej jest instrumentem takiego wsparcia" - powiedział w Augustowie Zieliński.

"Augustów jest znany w Polsce i za granicą jako miasto turystyczne i uzdrowiskowe. To ważna część potencjału Augustowa, ale ona nie wystarcza. Potrzebny jest rozwój gospodarki, tworzenie przedsiębiorstw i nowych miejsc pracy, aby młodzi ludzie nie musieli szukać pracy poza domem" - dodał.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Podlaskie: Augustów liczy na 500 miejsc pracy w podstrefie strefy ekonomicznej

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA