×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Podkarpackie: W ubiegłym roku w mieleckiej SSE wydano 47 zezwoleń

  • Autor: PAP/JS
  • 5 sty 2018 17:11

47 zezwoleń na prowadzenie działalności na terenie mieleckiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zostało wydanych w 2017 r. To najwięcej w historii strefy - powiedział Krzysztof Ślęzak, dyrektor mieleckiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP), która zarządza strefą.

Podkarpackie: W ubiegłym roku w mieleckiej SSE wydano 47 zezwoleń
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • Od początku powstania strefy wydano już ponad 400 zezwoleń, a nakłady inwestycyjne przekroczyły 10 mld zł. Powstało ponad 33 tys. miejsc pracy.
  • Wśród zezwoleń, jakie zostały wydane w ubiegłym roku dominują inwestorzy z branż, w których strefa się specjalizuje, są to m.in. lotnictwo i motoryzacja.
  • W 2017 r. mielecka SSE została również poszerzona o niemal 90 ha m.in. w podstrefach w Mielcu, Jarosławiu i Jaśle.

Dodał, że nowi inwestorzy zadeklarowali ponad 1,3 mld zł nakładów, utworzenia 1370 nowych miejsc pracy i utrzymania ponad 6 tys. miejsc pracy.

"Te dane pokazują, że to był bardzo dobry rok dla strefy. Nasi inwestorzy przekroczyli również magiczną liczbę 10 mld zł nakładów inwestycyjnych, jakie zostały poniesione od początku istnienia strefy" - powiedział Ślęzak.

Wśród zezwoleń, jakie zostały wydane w ubiegłym roku dominują inwestorzy z branż, w których strefa się specjalizuje, są to m.in. lotnictwo i motoryzacja. W 2017 r. mielecka SSE została również poszerzona o niemal 90 ha m.in. w podstrefach w Mielcu, Jarosławiu i Jaśle.

Pytany o plany na 2018 rok Ślęzak powiedział, że prawdopodobnie złożony będzie wniosek o poszerzenie strefy. "Prawdopodobnie, bo jeśli wejdą przepisy, według których cała Polska będzie SSE, nasz wniosek będzie bezprzedmiotowy" - wyjaśnił.

Po wejściu w życie nowych przepisów o utworzeniu SSE na obszarze całej Polski, mielecki oddział ARP będzie zarządzał prawie całym województwem. Wyjątkiem będą powiaty niżański, tarnobrzeski i stalowowolski, które, jak powiedział Ślęzak są "rdzennymi terenami Tarnobrzeskiej SSE". "Jeszcze nie wiadomo, jak to będzie z powiatem przemyskim i miastem Przemyśl, ale poza tymi obszarami będziemy zarządzać całym obszarem województwa, a być może także częścią województwa lubelskiego, gdzie mamy podstrefy" - zaznaczył.

Ślęzak podkreślił, że obecnie oddział ARP przygotowuje się do wykonania tak zwanego planu rozwoju inwestycji. "Wysłaliśmy ankiety do wszystkich gmin, które mamy obejmować z zapytaniem o tereny inwestycyjne, jakie branże się rozwijają, jakie są bariery rozwoju w danej gminie" - dodał i zapowiedział, że niedługo zorganizowane zostanie spotkanie ze starostami tych powiatów, na którym omówione zostanie nowe ustawodawstwo.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Podkarpackie: W ubiegłym roku w mieleckiej SSE wydano 47 zezwoleń

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA