PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Podkarpackie: Ponad 18 mln zł dla bezrobotnych do 30. roku życia

  • Autor: PAP/JS
  • 28 mar 2017 16:04

Ponad 18 mln zł przeznaczył Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie na wsparcie osób do 30. roku życia, które są bez pracy, nie uczą się, ani nie szkolą.

Podkarpackie: Ponad 18 mln zł dla bezrobotnych do 30. roku życia
Program skierowany jest do osób młodych, z różnych względów niezarejestrowanych w urzędach pracy. (Fot. PTWP)
REKLAMA

• Pieniądze pochodzą z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).

• Program skierowany jest do osób młodych, z różnych względów niezarejestrowanych w urzędach pracy.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

• Na dofinansowanie mogą liczyć projekty obejmujące m.in. staże i praktyki, pokrycie kosztów subsydiowania zatrudnienia, doposażenia miejsca pracy czy dotacji na założenie działalności gospodarczej.

Jak poinformował dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie Tomasz Czop, osoby bezrobotne do 30 roku życia stanowią w województwie ponad 31 proc. ogółu wszystkich bezrobotnych zarejestrowanych w powiatowych urzędach pracy.

"Poziom ten jest niepokojący, ale systematycznie się poprawia. To efekt m.in. wsparcia z programu Wiedza Edukacja Rozwój. Z danych przekazanych nam przez Ministerstwo Rozwoju wynika, że w przypadku tego programu urzędy pracy na Podkarpaciu wydatkują fundusze unijne najsprawniej w kraju" - dodał.

Czop zaznaczył, że ogłoszony konkurs kierowany jest do "dość problematycznej grupy osób". Wyjaśnił, że chodzi o młodych, z różnych względów niezarejestrowanych w urzędach pracy. "Istnieje szereg barier w aktywizacji tej młodzieży, trzeba do niej dotrzeć, zachęcić do udziału w projekcie, a co najważniejsze - utrzymać uczestnictwo do końca jego trwania. Takie wyzwania postawiliśmy przed naszymi projektodawcami. Liczymy, że młodzi ludzie zdobywając nowe doświadczenia zawodowe uzyskają trwałe zatrudnienie" - podkreślił dyrektor rzeszowskiego WUP.

W ramach konkursu na dofinansowanie mogą liczyć projekty obejmujące m.in. staże i praktyki, pokrycie kosztów subsydiowania zatrudnienia, doposażenia miejsca pracy czy dotacji na założenie działalności gospodarczej.

W konkursie przewidziano również dotacje dla projektów, które będą wspierać młode osoby niepełnosprawne w uzyskiwaniu zatrudnienia.

Wnioski o dofinansowanie mogą składać instytucje rynku pracy, w tym m.in. Ochotnicze Hufce Pracy, agencje zatrudnienia, instytucje szkoleniowe, instytucje dialogu społecznego i instytucje partnerstwa lokalnego.

Wnioski można składać od 15 do 31 maja 2017 r. Spotkanie informacyjne dla wszystkich zainteresowanych odbędzie się 20 kwietnia br. w budynku Urzędu Marszałkowskiego województwa podkarpackiego w Rzeszowie.

Instytucją zarządzającą Programem Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 jest Ministerstwo Rozwoju. Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie pełni rolę instytucji pośredniczącej na poziomie regionalnym. Środki przeznaczone dla Podkarpacia na realizację projektów z PO WER do 2020 roku to 157 mln euro. 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Podkarpackie: Ponad 18 mln zł dla bezrobotnych do 30. roku życia

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA