Podkarpackie, PO Wiedza Edukacja Rozwój: W projektach weźmie udział 1313 osób

• 240 wniosków wpłynęło w pierwszym naborze ogłoszonym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER).
• Dofinansowanie otrzymało 15 z nich.
• Budżet konkursu wynosił ponad 21,5 mln zł.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Podkarpackie, PO Wiedza Edukacja Rozwój: W projektach weźmie udział 1313 osób

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

20 kwi 2016 15:14


Głównym celem unijnego PO WER jest walka z bezrobociem wśród osób w wieku od 15 do 29 lat, które nie kontynuują nauki, są bierne zawodowo i niezarejestrowane w urzędach pracy (tzw. młodzież NEET).

Jak powiedział dyrektor rzeszowskiego WUP Tomasz Czop, pierwszy nabór w ramach tego programu cieszył się na Podkarpaciu bardzo dużym zainteresowaniem. "Wiemy, że trudnością dla wnioskodawców w tym konkursie było przede wszystkim dotarcie do młodzieży, która przecież nie jest zarejestrowana w urzędach pracy" - dodał.

W sumie w naborze wpłynęło 240 wniosków na łączną kwotę ponad 271 mln zł. Dofinansowanie uzyskało 15 wniosków, bowiem budżet konkursu wynosił tylko ponad 21,5 mln zł.

Jak poinformowała kierownik wydziału wdrażania PO WER w WUP Jolanta Płonka wnioski składać mogły m.in. Ochotnicze Hufce Pracy, agencje zatrudnienia, instytucje szkoleniowe i partnerstwa lokalnego. Dodała, że we wszystkich projektach, które zostały zaakceptowane udział weźmie 1313 osób.

Wśród beneficjentów, których projekty otrzymają dofinansowanie są m.in. Podkarpacka Izba Gospodarcza z Krosna, Rzeszowska Izba Rzemieślnicza czy Caritas Archidiecezji Przemyskiej.

Płonka zaznaczyła, że wśród form aktywizacji, które będą prowadzone są m.in. szkolenia, staże, jednorazowe dotacje na podjęcie działalności gospodarczej i subsydiowane zatrudnienie. "Szczegółowe informacje będą dostępne na stronie WUP po podpisaniu wszystkich umów z beneficjentami" - dodała Płonka.

Rzeszowski WUP w ubiegłym tygodniu ogłosił drugi nabór z PO WER. W nim do rozdysponowania jest 11 mln zł.

W ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój Podkarpacie ma do wydania na aktywizację bezrobotnych ponad 157 mln euro. Według szacunków WUP z tego programu skorzysta w regionie ok. 60 tys. osób.

PO WER jest finansowy z Europejskiego Funduszu Społecznego, budżet całego programu na lata 2014-2020 to ok. 4,7 mld euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.