W Stalowej Woli (Podkarpackie) chiński producent maszyn budowlanych firma Liugong Dressta Machinery otworzyła centrum badawczo-rozwojowe i regionalne centrum dystrybucji części zamiennych. Uruchomiono również nową linię produkcyjną, na której powstawać będą nowe modele maszyn.

• Liugong Dressta Machinery produkuje m.in. koparki, spycharki i układarki rur. Zatrudnia ok. tysiąca pracowników. W tym roku w zakładzie w Stalowej Woli powstanie ok. 250 maszyn.
• W ocenie Hamryszczaka bardzo cenną inwestycją jest otwarcie centrum badawczo-rozwojowego, które przyczyni się do powstania nowych, innowacyjnych miejsc pracy.
Jak powiedział podczas uroczystości wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak, czwartkowe (28 września) wydarzenie jest ważne nie tylko dla miasta czy województwa, ale całego kraju.
"Decyzje podjęte przez zarząd Liugong świadczą o tym, że Polska jest krajem wiarygodnym, w którym warto realizować swoje projekty biznesowe. Jest też krajem stabilnym pod względem społecznym i gospodarczym, ale także, że ma odpowiednie kadry, żeby sprostać najwyższym wyzwaniom nowoczesnych technologii" - podkreślił.
W ocenie Hamryszczaka bardzo cenną inwestycją jest otwarcie centrum badawczo-rozwojowego, które przyczyni się do powstania nowych, innowacyjnych miejsc pracy. "Liczę, że firma Liugong będzie się w Stalowej Woli dobrze czuła i będzie podejmowała kolejne decyzje inwestycyjne" - zaznaczył.
Wiceprezes Liugong Dressta Machinery Hou Yubo powiedział dziennikarzom, że na nowej linii produkcyjnej produkowane będą koparki i ładowarki.
"To jest linia mieszana, gdzie możemy produkować cztery modele koparek i trzy modele ładowarek. Te wszystkie maszyny spełniają najwyższe standardy UE, są w nich zastosowane najnowsze rozwiązania i technologie. Podjęliśmy też decyzję, że maszyny, które będą produkowane w Stalowej Woli nie będą wytwarzane w Chinach, żeby uniknąć wewnętrznej konkurencji" - dodał.
Wiceprezes Liugong Dressta Machinery zaznaczył, że otwarcie Europejskiego Centrum Badawczo-Rozwojowego Maszyn Budowlanych świadczy o tym, że koncern bardzo poważnie traktuje Polskę.
Yubo przypomniał, że od początku funkcjonowania Liugong w Stalowej Woli (od roku 2012, kiedy koncern kupił cywilną część Huty Stalowa Wola - red) prace badawczo-rozwojowe były prowadzone także na miejscu.
"Wielu naszych inżynierów wyjeżdżało do Chin, gdzie jest nasze globalne centrum badawczo-rozwojowe. Teraz chcemy podkreślić jak ważna jest ta sprawa dla nas, i oficjalnie powołaliśmy takie centrum" - powiedział.

KOMENTARZE (0)