PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Podkarpackie: Krajowa Administracja Skarbowa szuka pracowników

  • Autor: PAP/AT
  • 18 lis 2019 18:05

Podkarpacka Krajowa Administracja Skarbowa zatrudni 60 pracowników. Wolne etaty czekają m.in. na podkarpackich przejściach granicznych z Ukrainą oraz w komórkach dochodzeniowo-śledczych.

Podkarpackie: Krajowa Administracja Skarbowa szuka pracowników
Adobe Stock
REKLAMA
  • Wśród wymagań stawianych kandydatom jest m.in. wykształcenie średnie lub średnie branżowe.
  • kandydaci powinni mieć polskie obywatelstwo, korzystać z pełni praw publicznych, cieszyć się nieposzlakowaną opinią, dobrym stanem zdrowia i nie mogą być karani.
  • Na oferty podkarpacka KAS czeka do 6 grudnia 2019 r.

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska, ogłoszony nabór ma też związek z planowanym otwarciem nowego przejścia granicznego z Ukrainą w Malhowicach. "Chcemy też wzmocnić komórki zwalczające przestępczość i oszustwa podatkowe" - dodała.

Wśród wymagań stawianych kandydatom jest m.in. wykształcenie średnie lub średnie branżowe. Jak podkreśliła Chabowska, z uwagi na specyfikę pracy w komórkach dochodzeniowo-śledczych mile widziane będzie wyższe wykształcenie prawnicze oraz doświadczenie zawodowe np. w kancelariach prawnych czy instytucjach państwowych lub samorządowych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Do zadań realizowanych przez funkcjonariuszy, którzy pracować będą w komórkach dochodzeniowo-śledczych należeć będzie m.in. prowadzenie postępowań przygotowawczych w sprawach o przestępstwa skarbowe, prowadzenie dochodzeń, zatrzymywania i przeszukiwanie osób i lokali. Istotnym elementem tych działań są czynności, które pozwalają na zwalczanie mafii vatowskich i przestępczości karuzelowej" - wymieniła rzeczniczka.

Z kolei osoby, które będą pracować w podkarpackich przejściach granicznych zajmować się głównie będą m.in. kontrolą celną podróżnych i towarów.

Jak zaznaczyła Chabowska, kandydaci powinni mieć polskie obywatelstwo, korzystać z pełni praw publicznych, cieszyć się nieposzlakowaną opinią, dobrym stanem zdrowia i nie mogą być karani. Dodała, że funkcjonariusze KAS są objęci zaopatrzeniowym systemem emerytalnym służb mundurowych i mogą ubiegać się o emeryturę mundurową.

Zdaniem dyr. Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Grzegorza Skowronka, wzmocnienie komórek dochodzeniowo-śledczych pozwoli na jeszcze bardziej skuteczne "uderzenie w mafie vatowskie i przestępczość karuzelową". "Nowi pracownicy będą pracować również na naszych przejściach granicznych m.in. w Budomierzu, Korczowej i Krościenku, które niebawem zostaną doposażone w stacjonarne urządzenia RTG do prześwietlania pojazdów" - powiedział.

Skowronek podkreślił, że nabór jest związany także z planami zagospodarowania kolejowego przejścia granicznego Przemyśl-Mościska i zakładaną zmianą obsługi ruchu towarowego w Korczowej na formę terminalową.

Na oferty podkarpacka KAS czeka do 6 grudnia 2019 r.

W ostatnich dwóch latach zatrudnienie w strukturach KAS na Podkarpaciu znalazło blisko 400 osób.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Podkarpackie: Krajowa Administracja Skarbowa szuka pracowników

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA