PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Podkarpacka Krajowa Administracja Skarbowa zatrudni 30 osób

  • Autor: PAP/GP
  • 31 paź 2019 13:20

30 osób na Podkarpaciu chce zatrudnić Służba Celno-Skarbowa, która funkcjonuje w ramach Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Ogłoszony nabór to szansa zatrudnienia w mobilnych referatach realizacji w Przemyślu, Barwinku i Korczowej - poinformowała rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska.

Podkarpacka Krajowa Administracja Skarbowa zatrudni 30 osób
Adobe Stock
REKLAMA

Dodała, że wymagane od kandydatów do służby kwalifikacje zawodowe to m.in. wykształcenie średnie lub średnie branżowe.

- Z uwagi na specyfikę realizowanych zadań mile widziane będą także ukończone kursy lub szkolenia przydatne w Służbie Celno-Skarbowej. Na przykład uprawnienia instruktora sportu, kurs udzielania pierwszej pomocy czy umiejętność posługiwania się bronią palną - podkreśliła.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Kandydaci na funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej powinni mieć także polskie obywatelstwo, cieszyć się nieposzlakowaną opinią, dobrym stanem zdrowia i nie mogą być karani.

Chabowska zaznaczyła, że przyszli pracownicy KAS będą pracować w mobilnych referatach realizacji. Jak wyjaśniła, funkcjonariusze tam pracujący specjalizują się w zwalczaniu przestępczości oraz ściganiu sprawców przestępstw i wykroczeń.

- Wykonują kontrolę celno-skarbową oraz realizują czynności procesowe. Do ich zadań należy zabezpieczanie śladów i dowodów przestępstw lub wykroczeń m.in. z wykorzystaniem technik kryminalistycznych. W szerokim katalogu zadań jest także zatrzymywanie i przeszukiwanie osób, zabezpieczanie rzeczy, przeszukiwanie lokali mieszkalnych i pomieszczeń, przeprowadzanie kontroli przewozu towarów czy też konwój - wyliczyła rzeczniczka.

Do realizacji tych zadań mają najnowocześniejszy sprzęt, taki jak mobilne laboratorium służące do badań próbek paliw, detektory przemytu czy wideo endoskopy. Ich wyposażeniem jest także broń palna oraz środki przymusu bezpośredniego.

Chabowska dodała, że funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej są objęci zaopatrzeniowym systemem emerytalnym służb mundurowych i mogą ubiegać się o emeryturę mundurową.

Na Podkarpaciu jest ponad 1,1 tys. funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Podkarpacka Krajowa Administracja Skarbowa zatrudni 30 osób

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA
  • PARTNER SERWISU partner portalu

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA