PARTNERZY PORTALU

Poczta Polska zatrudni więcej osób z niepełnosprawnościami

  • Autor: PAP/JS
  • 29 mar 2017 14:49

Zwiększenie poziomu zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami na Poczcie Polskiej oraz szkolenia dla pracowników w kwestii obsługi np. osób niewidomych czy niesłyszących zakłada zawarte porozumienie między Pocztą Polską, resortem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz PFRON.

Poczta Polska zatrudni więcej osób z niepełnosprawnościami
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

• Minister rodziny Elżbieta Rafalska, uczestnicząca w podpisaniu porozumienia, powiedziała, że rząd polski chce "prowadzić politykę istotnych zmian" w zakresie postrzegania osób niepełnosprawnych.

• Rafalska przypomniała, że instytucje, w których pracuje mniej niż 6 proc. niepełnosprawnych, muszą płacić kary do PFRON.

• Prezes Poczty Polskiej podkreślił, że podpisane porozumienie jest kolejnym krokiem do tego, aby osoby niepełnosprawne miały takie same możliwości, takie same prawa, jak każdy obywatel Rzeczpospolitej.

Porozumienie podpisali w Warszawie minister rodziny i pracy Elżbieta Rafalska, pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz, prezes PFRON Robert Kwiatkowski oraz szef Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski.

Rafalska powiedziała, że rząd polski chce "prowadzić politykę istotnych zmian" w zakresie postrzegania osób niepełnosprawnych. "W tym obszarze kluczowe dla nas znaczenie ma poprawienie dostępności do rynku pracy, poprawa wskaźników zatrudnienia osób niepełnosprawnych, likwidacja barier architektonicznych, ale też poprawa jakości wszystkich usług, które powinny być dla wszystkich jednakowo dostępne" - podkreśliła.

"Rozumiem, że tam, gdzie będą obsługiwane osoby niepełnosprawne, w placówkach pocztowych ta dostępność, ta jakość obsługi będzie na wysokim poziomie, bez ograniczeń architektonicznych, te bariery zostaną zlikwidowane. Rozumiem, że pracownicy poczty będą przechodzili w tym zakresie właściwe szkolenia" - dodała minister.

Wyraziła nadzieję, że wzrośnie wskaźnik zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami na Poczcie. "Poczta zatrudnia ponad 70 tys. pracowników; ma ponad 7 tys. placówek i myślę, że ten wskaźnik zatrudnienia, o którym mówimy, jest ciągle zbyt niski" - przyznała.

Rafalska przypomniała, że instytucje, w których pracuje mniej niż 6 proc. niepełnosprawnych, muszą płacić kary do PFRON. "Również resorty póki co nie mają powodów do chwalenia" - podkreśliła. Zwróciła uwagę, że wśród resortów najwyższe wskaźniki zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami ma MRPiPS i ministerstwo nauki i szkolnictwa wyższego. "Na pudle, używając metafory sportowej, na trzecim miejscu, jest ministerstwo zdrowia" - dodała.

Prezes Poczty Polskiej podkreślił, że podpisane porozumienie jest kolejnym krokiem do tego, aby osoby niepełnosprawne miały takie same możliwości, takie same prawa, jak każdy obywatel Rzeczpospolitej.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Poczta Polska zatrudni więcej osób z niepełnosprawnościami

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA