×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Poczta Polska wspiera więźniów. Będą sortować paczki

  • Justyna Koc
    jk
  • 4 lut 2022 10:34

Poczta Polska wznowiła współpracę z Aresztami Śledczymi w Bydgoszczy oraz w Olsztynie po kilkunastomiesięcznej przerwie spowodowanej epidemią wirusa COVID-19. Po raz kolejny zatrudnieni osadzonych w pocztowych sortowniach.

Poczta Polska wspiera więźniów. Będą sortować paczki
Do podstawowych zadań osadzonych należeć będzie m.in. wsparcie procesu sortowania cięższych przesyłek oraz rozładunek i załadunek kursów pocztowych (Fot. mat. pras.)
REKLAMA

Jak informuje Poczta Polska, w sortowni w Lisim Ogonie zatrudnionych zostanie 50 osadzonych, a w podobnym obiekcie zlokalizowanym w stolicy Warmii i Mazur - 18 więźniów. Przed rozpoczęciem pracy osoby skazane przejdą proces szkolenia na stanowiskach ds. opracowania przesyłek i ładunków.

Praca dla więźniów

Do podstawowych zadań osadzonych należeć będzie m.in. sortowanie cięższych przesyłek oraz rozładunek i załadunek kursów pocztowych.

Do pracy skierowane zostaną osoby, które spełniają m.in. następujące warunki: nie są recydywistami, sprawdziły się wcześniej jako pracownicy lub wolontariusze oraz odbywają karę za lżejsze przewinienia, typu jazda pod wpływem alkoholu czy zaległości w płatności alimentów. Więźniowie, którzy trafią do sortowni, przejdą ponadto wielostopniową weryfikację. Warunkiem koniecznym do podjęcia pracy jest także pozytywna ocena postępów w procesie resocjalizacji.

Dzięki nawiązanej współpracy osadzeni zyskują możliwość zdobycia nowych kwalifikacji zawodowych, niezbędnych do podjęcia zatrudnienia zarówno w trakcie odbywania kary, jak również po jej zakończeniu. Tym samym proces ich resocjalizacji przebiega skuteczniej, łatwiejszy jest także powrót do życia społecznego po zakończeniu wyroku.

Z kolei Poczta Polska, dysponując większym potencjałem kadrowym w newralgicznych miejscach, zyskuje możliwość efektywniejszego zarządzania pracą i sprawniejszego reagowania na zwiększające się wolumeny przesyłek.

Co najmniej minimalna pensja

Więźniowie będą zatrudnieni w pełnym wymiarze czasu pracy na warunkach pozwalających im na uzyskanie co najmniej minimalnego wynagrodzenia. 1/4 każdej wypłaty, zgodnie z obowiązującym prawem, zostanie przekazana na Fundusz Aktywizacji Zawodowej Skazanych i Rozwoju Przywięziennych Zakładów Pracy. Kolejne 10 proc. to środki, które zasilą fundusz pomocy pokrzywdzonym i pomocy postpenitencjarnej. Część wynagrodzenia będzie odkładana do „żelaznej kasy”, z której wypłaca się środki w chwili zakończenia odbywania kary.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Poczta Polska wspiera więźniów. Będą sortować paczki
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA