×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Poczta Polska gotowa na święta. Na pokładzie 1,3 tys. nowych pracowników

  • Autor: PAP/JS
  • 27 lis 2019 21:37

Dodatkowi pracownicy, doręczenia kurierskie przesyłek w soboty czy zwiększona liczba punktów odbioru i większa powierzchnia magazynów – to niektóre działania Poczty Polskiej przed przedświątecznym szczytem.

Poczta Polska gotowa na święta. Na pokładzie 1,3 tys. nowych pracowników
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • Wiceprezes zachęcał klientów, aby zamawiali świąteczne prezenty do sieci punktów odbioru - nie tylko w placówkach własnych, ale też w instytucjach partnerskich.
  • Według wcześniejszych informacji Poczty Polskiej do połowy listopada br. liczba dostarczonych przez tę instytucję przesyłek wzrosła o 23 proc. rok do roku.
  • W trakcie sezonowej rekrutacji Poczta Polska zatrudniła ponad 1,3 tys. osób, a powierzchnię magazynów zwiększono o ponad 23 tys. m kw.

Przedstawiciele operatora mówili o nich podczas środowego briefingu w tzw. Węźle Ekspedycyjno-Rozdzielczym w Zabrzu. Wiceprezes Poczty Polskiej Andrzej Bodziony ocenił, że to jedno z "centrów doręczania prezentów Poczty Polskiej".

"Nasza firma w listopadzie zauważyła już znaczący wzrost przesyłek. Chcemy wesprzeć w naszych działaniach Świętego Mikołaja m.in. poprzez zwiększoną powierzchnię w naszych placówkach, poprzez większe zatrudnienie w naszych placówkach, a także poprzez doręczanie przesyłek w soboty" - mówił Bodziony.

Wiceprezes zachęcał klientów, aby zamawiali świąteczne prezenty do sieci punktów odbioru - nie tylko w placówkach własnych, ale też w instytucjach partnerskich: sklepach Żabka, stacjach Orlen, kioskach Ruchu oraz w automatach paczkowych w placówkach poczty i sklepach Biedronka.

Bodziony zaznaczył, że w środę zabrzański WER odwiedziły dzieci z tamtejszych świetlic środowiskowych. Przy stanowiskach odpowiednio zaprogramowego sortera mogły one odebrać paczki z prezentami ufundowanymi przez pracowników Poczty Polskiej oraz jej partnerów, m.in. wydawnictwa - w odpowiedzi na przesłane wcześniej listy.

Rzeczniczka Poczty Polskiej Justyna Siwek zaznaczyła, że we wtorek przez WER Zabrze przeszło łącznie ok. 120 tys. przesyłek.

"To, że jest tutaj teraz tak pusto świadczy o tym, że daliśmy radę" - mówiła Siwek. "Dlatego, że pocztowym elfom pomaga supernowoczesny sorter paczkowy, a przed budynkiem można zobaczyć nasze elektryczne reniferfy - elektryczne auta, które też przed świętami rozwożą przesyłki. Staramy się być coraz nowocześniejsi" - dodała.

Wiceprezes Bodziony przedstawił zaproszonego na briefing Świętego Mikołaja, który - jak mówił - przyjechał skontrolować, czy Poczta Polska jest przygotowana do świątecznego szczytu.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Poczta Polska gotowa na święta. Na pokładzie 1,3 tys. nowych pracowników
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA