Po raz pierwszy od pięciu lat - mniej bezrobotnych w Hiszpanii

Liczba bezrobotnych spadła w marcu w Hiszpanii, po raz pierwszy od pięciu lat - poinformowało we wtorek tamtejsze ministerstwo pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Po raz pierwszy od pięciu lat - mniej bezrobotnych w Hiszpanii

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

2 kwi 2013 10:46


Spadek jest jednak niewielki - zaledwie o 5 tysięcy, podczas gdy zarejestrowanych bezrobotnych jest w tym kraju 5,4 miliona.

Hiszpania zmaga się z drugą recesją w ciągu nieco ponad trzech lat. Wskaźnik bezrobocia wynosi 26 proc. i należy do najwyższych w Europie. Resort pracy podkreśla jednak, że spadek liczby bezrobotnych w marcu pokazuje, iż podejmowane przez rząd działania zaczynają dawać rezultaty.

Rząd w Madrycie wprowadza rygorystyczne środki oszczędnościowe, które mają pomóc w uniknięciu konieczności zwrócenia się o pożyczkę ratunkową i zredukować deficyt budżetowy do poziomu wymaganego przez UE.

Zakrojony na szeroką skalę program oszczędności ma przynieść 150 miliardów euro w latach 2012-2014. W tym roku oszczędności mają sięgnąć 39 miliardów euro.

Działania te są bardzo niepopularne. W hiszpańskich miastach organizowane są wielotysięczne demonstracje przeciwko polityce gospodarczej rządu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.