Po pracę do agencji zatrudnienia

Rynek pracy wciąż nie jest łatwym polem dla poszukującego zatrudnienia kandydata. W ciągu kilku ostatnich lat w Polsce wzrosła świadomość korzyści wynikających z rejestrowania się w agencji zatrudnienia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Po pracę do agencji zatrudnienia

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

3 wrz 2013 9:12


Coraz częściej to kandydaci inicjują kontakt z agencją zatrudnienia, już na samym początku swoich poszukiwań.

- Zgłaszający się do agencji zatrudnienia kandydaci robią to przeważnie w odpowiedzi na opublikowane ogłoszenia, jednak cały czas powiększa się też grupa tych, którzy przychodzą do nas z własnej inicjatywy, zdając sobie sprawę z korzyści, jakie płyną z tego typu współpracy - mówi Monika Styczyńska, ekspert agencji zatrudnienia Manpower.

- W tym aspekcie coraz bardziej zbliżamy się do trendów na rynkach zachodnich, gdzie kandydaci w zasadzie nie poszukują pracy w inny sposób, jak właśnie przez agencje zatrudnienia. Pośród rejestrujących się w naszej agencji osób jest też duże grono tych, którzy zrobili to pod namową kandydatów, którzy właśnie za naszym pośrednictwem znaleźli zatrudnienie. Biorąc to pod uwagę, myślę, że trend ten będzie się pogłębiał - wyjaśnia.

Główną zaletą skorzystania z wsparcia agencji zatrudnienia jest możliwość jednoczesnego dotarcia do wielu ofert pracy, dotyczących rozmaitych stanowisk, branż, a także różnych form zatrudnienia. Dla kandydata, skorzystanie z pomocy agencji to też nieocenione wsparcie w zakresie koordynacji procesu rekrutacyjnego przez pracujących w niej konsultantów.

Często to właśnie oni kontaktują się w imieniu szukającej pracy osoby z potencjalnymi pracodawcami, u których chciałaby ona podjąć zatrudnienie. Przedstawienie danej kandydatury i wzbudzenie zainteresowania pracodawcy leży w takim przypadku po stronie pracownika agencji.

Każdy współpracujący z agencją zatrudnienia kandydat może liczyć na profesjonalne doradztwo i wsparcie otrzymane od jej konsultantów na etapie przygotowania do rozmowy z przyszłym pracodawcą. Otrzyma także od nich informację zwrotną po odbytym spotkaniu rekrutacyjnym.

To cenna możliwość pomagająca uniknąć powtarzania tych samych błędów przy kolejnych staraniach o pracę. Warto ją docenić, tym bardziej, że dla kandydatów współpraca z agencją zatrudnienia jest całkowicie bezpłatna.

Rosnąca grupa osób, które przy poszukiwaniu pracy korzystają ze wsparcia agencji zatrudnienia świadczy o wzroście świadomości kandydatów na temat korzystania z tego typu rozwiązania. Zmiana ta może skutkować korzystniejszą sytuacją na rynku pracy. Istniejące na nim agencje zatrudnienia stanowią platformę porozumienia pomiędzy poszukującymi pracy, a pracodawcami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.