×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Po pandemii nie ma śladu. Kolejny miesiąc ze spadkami

  • KDS
  • 3 maj 2022 20:54

Stopa bezrobocia w Unii Europejskiej wyniosła 6,2 proc. w marcu 2022 r., co oznacza spadek z 6,3 proc. w lutym 2022 r. W przypadku Polski wskaźnik był na niezmienionym poziomie - rekordowo niskim.

Po pandemii nie ma śladu. Kolejny miesiąc ze spadkami
W marcu bez pracy pozostawało więcej kobiet niż mężczyzn. (Fot. Pixabay)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Eurostat podał najnowsze dane na temat sytuacji na rynku pracy. Wynika z nich, że w marcu w porównaniu z lutym, bezrobocie spadło z 6,3 proc. do 6,2 proc. Dla Polski wskaźnik wyniósł 3 proc. - tyle samo ile miesiąc wcześniej. 

Urząd szacuje, że 13,374 mln mężczyzn i kobiet w UE, z czego 11,274 mln w strefie euro, było bezrobotnych. W porównaniu z lutym 2022 r. liczba ta zmniejszyła się o 85 tys. w UE i o 76 tys. w strefie euro. W porównaniu z marcem 2021 r. bezrobocie zmniejszyło się o 2,359 mln w UE i o 1,931 mln w strefie euro.

Z kolei bez pracy pozostawało 2,579 mln młodych osób (poniżej 25 roku życia), z czego 2,098 mln w strefie euro. W tej grupie stopa bezrobocia wynosiła 13,9 proc. zarówno w UE, jak i w strefie euro, co oznacza spadek z 14 proc. w obu obszarach w poprzednim miesiącu. Zestawiające te dane z marcem 2021 r. bezrobocie wśród młodzieży zmniejszyło się o 623 tys. w UE i o 507 tys. w strefie euro.

Bez pracy pozostawało więcej kobiet niż mężczyzn. W przypadku kobiet, bezrobocie wyniosło 6,6 proc., czyli utrzymywało się na tym samym poziomie co w lutym. Wśród mężczyzn było to 5,9 proc., co oznacza spadek w porównaniu z 6 proc. w lutym 2022 r. 

W strefie euro stopa bezrobocia wśród kobiet spadła z 7,3 proc. w lutym 2022 r., do 7,2 proc. w marcu 2022 r.. Wśród mężczyzn pozostała ona na tym samym poziomie i wyniosła 6,5 proc.

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Po pandemii nie ma śladu. Kolejny miesiąc ze spadkami

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA