Płatne staże dla studentów w firmach paliwowo-energetycznych

21 studentów z czterech polskich uczelni technicznych będzie mogło odbyć płatne staże w największych firmach sektora energetyczno-paliwowego dzięki programowi "Energia dla przyszłości".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Płatne staże dla studentów w firmach paliwowo-energetycznych

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

16 maj 2016 15:34


W poniedziałek (16 maja) w Warszawie szef resortu energii Krzysztof Tchórzewski i przedstawiciele zarządów GK PGE, PKN Orlen i PGNiG podpisali porozumienie dotyczące zorganizowania i przeprowadzenia programu stażowego dla studentów i absolwentów czterech uczelni: Politechniki Warszawskiej, Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Gdańskiej i AGH. Rekrutacja rozpocznie się w czerwcu, ogłoszenie wyników - w sierpniu, staże ruszą od 1 października br.

Czytaj też: Staż na studiach: W której branży jest najwięcej ofert?

Jak powiedział minister Tchórzewski projekty, jak ten zainicjowany w poniedziałek, będą stanowić o przyszłości sektora polskiej energetyki. "To właśnie młodzi ludzie, najlepsi studenci i absolwenci polskich uczelni, ich aktywność, wiedza i pomysły są szansą na stałe podniesienie innowacyjności i konkurencyjności tego obszaru. (…) Damy szansę najlepszym, to pierwszy taki nabór, mam nadzieję, że dzięki temu uda się nam odmłodzić kadrę" - dodał.

Prezes PGE Henryk Baranowski, zwrócił uwagę, że zainteresowanie studentów pracą w energetyce jest szczególnie istotne ze względu na lukę pokoleniową, która może dotknąć branżę w przyszłości. "Wiemy, jak ważne są pierwsze zawodowe doświadczenia, dlatego proponujemy najlepszym studentom staż pod okiem doświadczonych specjalistów, poznanie specyfiki branży, i umożliwienie uczestniczenia w najciekawszych projektach realizowanych w GK PGE" - powiedział.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.